A kopogó szellem az élőkkel tartott kapcsolatban játssza a legaktívabb, legmozgalmasabb szerepét. Gyakran megjelenik ilyenkor hangos dörömböléssel, kopogással, tárgyak hajigálásával, szétzúzásával hívja fel magára a figyelmet. A német és angol nyelvterületeken a kopogó szellemet „Poltergeist” néven emlegetik. A parapszichológiai jelenségek – mint a kopogó szellem is – működésének nem ismerjük …
Érdekel a cikk folytatása? »Szellemekkel suttogó
Ez a sorozat a szellemek világába repíti a nézőt. Mindenkit foglalkoztat mi van a halál után? Van-e tovább? Találkozunk-e újra meghalt szeretteinkkel? Melinda Gordon fiatal nő már születése kor hordozta magában ezt a csodálatos képességet, hogy látja és hallja a szellemeket. Anyai ágon örökölte ezt a csodás áldást, amelyet édes …
Érdekel a cikk folytatása? »Poltergeist-kalauz
Mi is valójában a poltergeist? Elnevezése két német szóból származik: a „polter” a népnyelvben zajt jelent, a „geist” pedig szellemet. Az utóbbi száz év pszichikai kutatásai, valamint a parapszichológia fejlődése új mozaikszót vezetett be az angol nyelvbe, az RSPK-t. A rövidítés ismétlődő, spontán pszichokinézist jelent. A különös tevékenység jelei a …
Érdekel a cikk folytatása? »A Kundalíni Jóga
A Kundalíni Jóga egy alkalmazott tudomány amit az ősi indiaiak találtak fel. Az ősi Indiában a guruk asramjai mentális-szellemi műhelyek voltak. A gyakorlók elméjét arra tanították és alakították, hogy minden lehetséges körülmény közepette is tiszták és erősek maradhassanak, és hogy cselekedeteik is becsületesek és méltóak lehessenek. Ha a szellemi vezetők …
Érdekel a cikk folytatása? »A meditáció célja és hozadékai
Az ember nem csupán fizikai testből álló lény, hanem a test, a szellem és az örökkévaló lélek egysége. Ideális esetben mindhárom rész harmóniában van, ezt a boldogító állapotot azonban csak a nagy mesterek élik meg a maga teljességében. Mi, többiek, akik már ráébredtünk fenti tényre, a spiritualitás útján törekszünk e …
Érdekel a cikk folytatása? »A meditáció, mint a nyugalom tetőfoka
A meditáció egy olyan lelkiállapotra utal, amikor a testet tudatosan ellazítjuk, és a szellemünket átengedjük a nyugalomnak és a belsőnkre való koncentrálásnak. A lelki béke és a megnyugvás a cél. Ilyenkor sikerül a környezetből kikapcsolódni, az élményt akár megváltozott tudati állapotnak is lehetne nevezni. Számos vallásban gyakorolnak rituális meditációt, míg …
Érdekel a cikk folytatása? »