A legtöbb látási rendellenesség a szem hibájának következménye, nem pedig betegségé vagy sérülésé. Szerencsére ritkaság, hogy egy gyerek teljesen vakon szülessen. Az iskoláskorig történő rutinvizsgálatok általában kiderítik az olyan rendellenességeket, amelyek később látási problémákat okozhatnak. Sok rendellenességnek az az oka, hogy a szembe belépő fénysugarak fókuszpontja nem a recehártyára esik. …
Érdekel a cikk folytatása? »Vigyázzunk szemünk világára!
A számítógép képernyőjét mindig natív felbontásban használjuk, azaz a gyártó által megadott pixelszámra állítsuk a kijelzőt. Nem véletlen a címben is említett mondás, hiszen a szem testünk legérzékenyebb és legsérülékenyebb része, mely számos hatásnak van kitéve. Szinte minden háztartás rendelkezik számítógéppel, sőt az emberek jelentős része ezzel is dolgozik. Természetes, …
Érdekel a cikk folytatása? »A szem a lélek tükre
Van, amelyik meleg barnán vagy szürkén csillog, és olyan is, amely kéken vagy zölden világít. A szem, ez a világra néző ablak, minden embernél másképp fest. A gének már születés előtt eldöntik, hogy milyen színű lesz a szemünk. A szem színpompája meglepően hat az egyébként színekben viszonylag szegény emberi testen. …
Érdekel a cikk folytatása? »Hogyan tisztítsuk szemüvegünket
Akik szemüveget viselnek azok számára mindig fontos tényező az, hogy tisztán tartsák a látást segítő eszközüket. Akik munkában viselnek szemüveget azoknak még fontosabb az, hogy tisztán és pontosabban lássanak. Erre a gondra van pár könnyű és egyszerű praktika. Sokkal tovább biztosítja az éles látást a szemüveg, ha megfelelően tisztítjuk, amely …
Érdekel a cikk folytatása? »A szemüveg feltalálása
A szemüveg Európában a 10. és 11. század fordulóján született meg, egy arab tudós, aki optikával is foglalkozott, jött rá, hogy az üveggömb szelete nagyítja a látható képet. Fölfedezte tehát a lupét. A nagyításra használható szemüveg 1270 táján jelent meg, Itáliában. Több mesterember kezén formálódott, és nagy divat lett. Egy …
Érdekel a cikk folytatása? »