A feltevések szerint a kivi több mint 80 millió évvel ezelőtt jelent meg Új-Zélandon, amikor a sziget még összeköttetésben állt más szárazföldekkel. Új-Zéland jóval az emlősök kialakulása előtt vált szigetté, ezért az ottani madarak úgy fejlődhettek ki, hogy nem voltak emlős vetélytársaik, illetve ragadozóik. Az emberek érkezése előtt tulajdonképpen csak …
Érdekel a cikk folytatása? »Hajógyári-sziget ,vagy ahogy ma ismerik Fesztivál- sziget
A Hajógyári -sziget a Duna hordalékából jött létre, az 1651. és az 1654. folyamkilométer között. Kiterjedése közel 108 hektár. Műtörténeti, történelmi jelentősége is van a Hajógyári -szigetnek, az építkezések során ugyanis jelentékeny római kori épületmaradványokra bukkantak (jelenleg nem látogatható). Már a II. században 106 -ban itt épült fel a romai …
Érdekel a cikk folytatása? »Abu Dhabi
Abu Dhabi Egyesült Arab Emírségek fővárosa. Az ország középső, északi részén terül el. Szigetre épült, mesterséges hidak kötik össze a szárazfölddel. Éghajlata forró, télen is megközelíti a 30 fokot a hőmérséklet, nyáron pedig felemelkedhet 50 °C-ra ami már elviselhetetlen egy európai embernek. Itt állandóan fülled hősség van a magas páratartalom …
Érdekel a cikk folytatása? »Izland a sarki fény árnyékában
Izland igen fiatal sziget, kialakulása kb. 56 millió évre tehető, de ma is formálódik, alakul. Reykjavík füstölgő öblöt jelent, így nevezték el a vikingszármazású őslakok, akik először pillantották meg. A vik = öböl szó egyébként Izland számos településének nevében megtalálható. A közelében egy csodálatos természeti képződményt tekinthetünk meg. 1963-ban egy …
Érdekel a cikk folytatása? »Ibiza a bulis paradicsom
A Baleári szigetek harmadik legnagyobb szigete Mallorca és Menorca után. A sziget Spanyolországhoz tartozik, mely kb. 75 km-re fekszik. Az egész szigetet szépsége és történelmi múltja miatt az UNESCO Világörökség részévé nyilvánította. Ibiza öt közigazgatási egységre van felosztva. Felkapott, népszerű nyaralóhely. Híres, hírhedt buli helyekkel. A repülővel a fővárosba érkezhetünk, …
Érdekel a cikk folytatása? »Jéva szigete
Jáva a szigetvilág központja. Gyűrűként követik egymást a kisebb – nagyobb szigetek ez egyenlítő körül. Jáva szigete Indonéziához tartozik, ezen szigeten található Indonézia fővárosa, Jakarta is. Ez Indonézia földrajzi, politikai, gazdasági központja.Itt javai, valamint indonéz nyelvet beszélnek. Vallásuk a muszlim vallás, az sziget több mint 88%-a ezt a vallást gyakorolja. …
Érdekel a cikk folytatása? »Judas Priest a Szigeten
A Sziget fesztivál rengeteg élményt nyújt az oda látogató sok-sok tízezer ember számára, nekem pl. idén már az is élmény lesz, ha az egyik napra egyáltalán ki tudom fizetni majd a belépőt, ugyanis a fesztiválnak szép lassan nyugat-európai árai lesznek. Ez talán a vendégseregen is látszik, mert az utóbbi időben …
Érdekel a cikk folytatása? »Formentara
A Baleári-szigetek egyik legkisebb lakott gyöngyszeme Formentara. A név latin jelentése gabona. A Spanyolországhoz tartozó szigetvilág egyik fontos szigetéhez Ibizához kb. 4 kilométerre fekszik. Megközelítése főként hajóval lehetséges fél óra hajókázással. Az itt élők spanyol és katalán nyelven beszélnek, de nyáron sokszor hallani angol, német, olasz szavakat. A sziget 19 …
Érdekel a cikk folytatása? »Görögország gyöngyszeme : Kréta
Kréta a legnagyobb sziget Görögországban és az ötödik legnagyobb a Földközi-tengeren. A látogatók Krétán megismerhetik az antik görög kultúra ránk maradt emlékeit, felfedezhetik a görög tengerpart varázsát, a sziget szemkápráztató hegyeinek keskeny völgyeit és rendkívüli szurdokait. Részesei lehet a sziget gasztronómiai kultúrájának. Kréta ezen túl egy kis világ telis tele …
Érdekel a cikk folytatása? »Grögörszág nevezetességei – Rodosz
Ez a kis sziget Görögországhoz tartozik. Területe 1400 négyzetkilométer. Sokan nem is gondolnák, hogy ez a sziget hányszor került más ország kezébe az idők során. Kezdetben Főníciához tartozott. Ők alapították az első városokat. Az tan ie. 1000 környékén a görögök megszerezték tőlük. A sziget varosai ekkor létrehoztak egy szövetséget, a …
Érdekel a cikk folytatása? »