Megfigyelhető, hogy az atópiás ekcémások egy részének jót tesz a napfény és különösen a tengervíz; sok esetben a beteg a tengerparti nyaralás során teljesen tünetmentessé válik. A tengervíz vegyi összetétele hasonlít a magzatvízéhez. Nem véletlen, hogy a tengerben sokáig úszkálgathatunk anélkül, hogy, felázna a bőrünk. Valószínű, hogy a különböző elemek …
Érdekel a cikk folytatása? »Thalasso – Avagy a gyógyító víz története
A thalasso-terápia gyökerei egészen az ókorig nyúlnak vissza, az emberiség ugyanis ekkor fedezte fel a víz jótékony hatását a különböző betegségek kezelésében. A thalasso-kezelések – mai modern formájukban – azonban csak a XX. század végén robbantak be a wellness világába. „Egyedül a természet képes meggyógyítani a betegségeket” – ezt vallotta …
Érdekel a cikk folytatása? »A tengervíz hatása bőrünkre
A tengerparti nyaralásnak még egy veszélye van. A tengervíz nagy sótartalma miatt a bőr könnyebben kiszárad. Ha ugyanakkor sokat napozik valaki, akkor a bőre különösen könnyen lesz érdes és berepedezésekre hajlamos. E veszély ellen nagyon egyszerűen védekezhetünk: a tengeri fürdés után édesvízzel le kell zuhanyozni, és így a sót eltávolítjuk. …
Érdekel a cikk folytatása? »Mi a különbség a Balaton, és a tenger között?
A Holt-tenger a világ legsósabb tengere, de valójában nem is tenger, inkább tó, hiszen a többi tengertől tízszer sósabb. Ami igazán különlegessé teszi, hogy konkrét lefolyása nincs, azonban folyamatosan után töltődik a csapadéknak köszönhetően. Így könnyen ki lehet találni, hogy a víz elpárolog, hiszen más nem lehetséges, de a párolgáskor …
Érdekel a cikk folytatása? »