Az Európai Unió kiemelten támogatja az „egész életen át tartó tanulás” elvét és programjait. A cél az, hogy a munkavállalók, álláskeresők versenyképesek legyenek a munkaerőpiacon, igazodjanak az itt végbemenő rohamos változásokhoz. Mára a munkaerőpiacon számos felnőttképző intézmény vetette meg a lábát, ez is jelzi, hogy a felnőttképzésre igen nagy az …
Érdekel a cikk folytatása? »Pár szó az EU-ról: az Európai Minőségpolitika
A minőséget úgy is megfogalmazhatjuk, mint egy cél eléréséhez használatos eszközt. Azonban a cél sohasem maga a minőség fejlesztése, hanem ez esetben az általa létrehozható versenyképesség fokozása. Régebben a minőségirányítási stratégiák a gyártás ellenőrzésére korlátozódtak. A modern stratégiák viszont az egész szervezetet nézik, és céljuk a vásárlók elvárásainak folyamatos teljesítése, …
Érdekel a cikk folytatása? »A versenyképesség és a minőségpolitika kapcsolata
A gazdasági élet legfőbb mozgatórugója a versenyképesség. A piacokon a verseny egyre erősödik, így a cél a versenyképesség növelésében nyilvánul meg. Az európai gazdaság egy olyan új üzleti környezettel áll szemben, mely alapvető jellemzői a globalizációs folyamatok, a nagy igényekkel fellépő vevők, az új technológiák megjelenése, a folyamatos technikai, technológiai …
Érdekel a cikk folytatása? »