A szerelmi kapcsolatban a párok szabályokat állítanak fel. Kimondottakat és kimondatlanokat. Ugye nem csalsz meg?,
a fogkrémes tubust a végénél kell nyomni!
– sokféle szabály van, amit kimondunk és sok, amit nem. Ezek arra valók, hogy elhatároljuk magunkat a külvilággal szemben. Ezek a mi szabályaink, ezeket mi alkottuk, ezek a mi normatíváink, a miénk. Ezzel definiálja magát a kapcsolat, hogy ők külön állnak a világtól. Ez a különválás olyan jelentős, hogy egy csoportszervezetben nem is szeretik az összetartozó párokat, házaspárokat, hiszen saját belső szabályaiknak akarnak elsősorban megfelelni, nem fogják mindenben követni a csoportnormákat. Ezért a munkahelynek nem előnyös, ha együtt dolgoznak ezek a párok, jobb, ha külön, más szervezetben. De a saját szabályok arra is jók, hogy a kontrollt biztosítsák a partnerkapcsolatban lévőknek.
Amíg ezeket a szabályokat betartják, a kapcsolat kontroll alatt van, ha azonban ezeket a szabályokat megszegik, azonnal felébred a gyanú, hogy miért? Meg akar sérteni, meg akar bántani, ki akar lépni a kapcsolatból stb.? Az ember ösztönösen gyanakvó, állati valónkból, ösztöneinkből örököltük, onnan jön elő, hogy az első gondolatunk mindig a paranoiditás, mindig a gyanakvás.
Gondoljunk csak bele, ha belépünk munkahelyünkre, mondjuk egy laborba, ott ül nekünk háttal valaki, köszönünk, ő nem köszön vissza, mert belemerült a munkájába, a gondolataiba, de bennünk végigfut egy csomó kérdés: Faragatlan, megbolondult, haragszik, utál…? Másodszor már sértett hangon köszönünk. Az ember mindig a gyanakvásból indul ki. (Ez tett minket sikeres csúcsragadozóvá.)
Címkékféltékenység férfi házasság hűség Kapcsolatok megértés nő szerelem szeretet tolerANCIA türelem válás
Ezt mindenképpen olvasd el!
Barátságok
Az emberi kapcsolatoknak az egyik legfontosabbja a barátságok.Mindannyiunknak szükségünk van barátokra, olyan emberekre akik meghallgatják …