Ha egy ember szervezetében az orvosok magas koleszterinszintet diagnosztizálnak, elsőként diétázást, illetve életmód változtatást ajánlanak a betegnek. Amennyiben ezek nem hoznak változást a vér koleszterinszintjében a gyógyszeres kezelés válik szükségessé, de emellett sem hanyagolható el a diéta és a testmozgás. Egyesek szerint, ha nem változtat valaki az életmódján nem is lehet eredményes pusztán a gyógyszerektől.
Az életmód változtatás nem egy egyszerű dolog, amit csak úgy egyről a kettőre véghez lehet vinni. Érdemes lassan, fokozatosan, lépésről lépésre haladni, mivel kisebb akadályokat könnyebben le lehet küzdeni, továbbá a sikerélményt sem lehet számítás nélkül hagyni, mivel nagyban lelkesíti az embert az újabb feladatok leküzdésében. Ebbe az életmód váltásba bele tartozik a napi 30 perc testmozgás, a tudatos vásárlás (nézzük meg, hogy az élelmiszereknek mekkora zsírtartalmuk van), továbbá az, hogy naponta ötször fogyasszunk különböző zöldségféléket, gyümölcsöket.
Az étrendben ajánlatos a telített zsírsavak fogyasztásának csökkentése, melyek az állati eredetű élelmiszerekben fordulnak elő látható és ún. rejtett zsírok formájában.
Aztán még itt van fordított arányosságban a telítetlen zsírsavak fogyasztásának növelése, melyek általában növényi eredetű zsiradékokban találhatók. Ilyen például a napraforgó olaj, mely ötször több telítetlen zsírsavat tartalmaz, mint telítettet. Ott vannak még a tengeri halak valamint a busa, melyeknek húsa nem csak a koleszterinszintre gyakorolnak jótékony hatást, hanem a véralvadást is elősegítik.
Tehát a lényeg a lényeg, koleszterinszintünk csökkentése érdekében fogyasszunk minél több zöldséget és gyümölcsöt, valamint halat és ne feledjük, a gyógyszeres kezelés nem feltétlenül hatékonyabb a természetes megoldásoknál, meg hát kinek hiányzik, hogy mindennap gyógyszerekkel tömje magát, melyeknek isten tudja milyen mellékhatásai lehetnek hosszútávon.
Címkékdiéta egészséges életmód koleszterin tengeri halak zsírsavak
Ezt mindenképpen olvasd el!
Ágybavizelés
Testi szint: húgyhólyag (nyomás-ellentartás és -elengedés). Tüneti szint: a tudatos önkontroll elhagyásával, az alvás folyamán …