A kopaszodás nem csak a férfiak életét keserítheti meg, hanem sajnos mi nők is gyakran áldozatává válhatunk ennek a felettébb kellemetlen problémának. Hajunk egészsége, ápoltsága nagyon fontos. Mindenkinek tetszetős látványt nyújt egy egészséges frizura, legyen az rövid, akár hosszú. Hajkoronánkra felettébb büszkék lehetünk, olykor viszont rémülten tapasztalhatjuk, hogy az a megszokottnál jobban hullik. A hajszálak elhalása bizonyos mértékig egészséges folyamat, állítólag napi 40-60 szál kihullása természetes, helyettük új szálak fejlődnek. Ősszel és tavasszal nagyobb mértékű hajhullást tapasztalhatunk (az állatok is ilyenkor vedlik le régi szőrüket). Kopaszodás esetén a hajhullás szélsőséges, vagy túl sok szál hullik ki, vagy a kihullott szálak helyett nem fejlődnek újabbak a fejbőrön.
Én is az utóbbi problémával küzdöttem, és hasonlóan sorstársaimhoz először különböző szépségvitaminokat kezdtem szedni, melyek nem használtak semmit, hiszen – mint utóbb kiderült – nem általános hajhullással küzdöttem. Természetesen e szerek jótékony hatását eszem ágába sincs kétségbe vonni.
19 éves koromtól kezdődően 4 orvost jártam meg (2 bőrgyógyász, 2 családorvos) akik „bajaimra” (aknék az arcon és a háton valamint hajhullás) sorozatosan különböző rázókeverékeket írtak fel. Ezek szintén hatástalanok voltak. Az ötödik orvosom (magánrendelés) volt az, aki különböző vizsgálatok elvégzését javasolta. Már a konzultáció alkalmával hormonproblémára gyanakodott, ezt a későbbiekben a vizsgálatok (endokrinológia, belgyógyászat, fogászat stb.) is igazolták. Szervezetemben a férfi nemi hormonok szintje minimálisan magas volt, mely tüneteimet okozta. Bőrömre nagy dózisú A-vitamint szedtem több mint 1 évig, hormonproblémámra – javallatára – megfelelő fogamzásgátló tablettára váltottam.
Ennek már több mint 4 éve, azóta „meggyógyultam” de a hátamon lévő aknék nyomait egész életemben viselni fogom. Hajam szerencsére teljesen regenerálódott, egészséges mértékben hullik, hajzsírosodásom elmúlt.
A hajproblémáknak számos oka lehet: gyulladás, hormonproblémák, pajzsmirigy rendellenesség, stressz, megváltozott életvitel, változókor, vitaminok és nyomelemek hiánya stb. Ha rendellenességet tapasztalunk, ne hunyjunk szemet felette, forduljunk szakemberhez!