Kezdőlap / Tag Archives: aranyér

Tag Archives: aranyér

Aranyér

Európában a felnőtt népesség mintegy fele szenved aranyér – betegségben. Az aranyér a végbél környékén kialakult visszérszerű tágulat. Az aranyér lehet külső vagy belső. A külső aranyér a végbél záróizmán kívül, a belső aranyér a végbél nyálkahártyája alatt helyezkedik el. Kialakulása a végbél körüli véredények a hasprés kiváltotta, kórosan megnövekedett …

Érdekel a cikk folytatása? »

Aranyér tünetei

Az aranyér jellemző előrehaladott terhesség esetén, és általában a terhesség után elmúlik. Kialakulását elősegíti, ha székelés közben mindig sokat erőlködsz, melynek kiváltó oka lehet például a hosszan tartó székrekedés. Szülés közbeni erőlködés is okozhat aranyeret, sőt, olykor nagy súlyok sokáig tartó, vagy rendszeres emelése. De ezeken kívül hozzájárulhat még az …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az aranyér

Általában bármely betegségről is essen szó érdemes az egészet több szálon megközelíteni: – a tünet korai felismerése – majd annak kezelése. A következőkben az aranyérről lesz szó. Az aranyér tüneteinek korai felismerése fontos, mert akkor még egyszerűen kezelhető a betegség, tehát nincsen szükség műtéti eljárásra, ami elég kellemetlen és fájdalmas …

Érdekel a cikk folytatása? »

Van megoldás aranyérre?

Az aranyér kezelése egyszerű, gyógyszeresen történik, esetleg nagyon súlyos formája igényel műtéti beavatkozást. Szinten lehet tartani, de egész életünkben oda kell rá figyelni, tüneteit pedig komolyan kell vennünk, hiszen akár a munkából is ki tudunk esni miatta hosszabb időre is. A kezelés nagyon fontos ebből a szempontból, hiszen ha kimarad, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mi az az aranyér?

Az aranyér, más néven nodus haemorrhoidalis, hemorrhoid tulajdonképpen nem más, mint egy érköteg. Ez a köteg a végbélnyálkahártya alatt található. Az érhálózat a szabályos végbélműködés, a széklet tartása, és a megfelelő széklet ürítési mechanizmusa szempontjából elengedhetetlen. Nemcsak a hálózat fontos, hanem az érpárnázottság is. A végbél, illetve a végbélnyálkahártya nagyon …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mindent az aranyérről

Meghatározása Az aranyér nem más, mint a végbél és a végbélnyílás vénás hálózatának kitágulása (üreges végbél). Mivel ezek a vénák olyan területen találhatóak, ahol kevés izom veszi körül őket, így könnyen kitágulhatnak és begyulladhatnak. A végbél és a végbélnyílás felett belső, míg alatta külső aranyérről beszélünk. A betegségséget a kitüremkedés …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az arnyér

Az aranyér ősidők óta ismert betegség. Első meghatározását Hippokratész adta, s ugyancsak tőle származik a betegség latin elnevezése ( haemorrhoidalis) is, mely a haima „vér” és a rheo „folyás, vérzés” szavak összetételéből ered. Ez egy olyan rendellenesség, amely kezdetben inkább kellemetlen, nincsenek súlyos tünetei, azonban ha elhanyagolják, idővel jelentős problémák …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az aranyér

Akkor beszélünk aranyérről, ha a vénás vérelvezetés akadályoztatott, és az érfonat megnagyobbodik, majd a végbélcsatornába nyomul. Kellemetlen betegség, mely szúró, égő, viszkető fájdalommal jár. Leggyakrabban kiváltó oka a mozgáshiány, rossz étrend, ülő munkavégzés, de előfordulhat székrekedéstől, vagy épp szüléstől is. Érdekes módon a gyakori hasmenés is kedves az aranyérnek. Sokan …

Érdekel a cikk folytatása? »

Praktikák aranyér kezelésére: Jeges borogatás.

Először is egy egész jégkocka készítő tálnyi jeget törjünk apróra, majd rakjuk bele egy puha pamut kesztyűbe. Ezután helyezzük a végbélnyílásra kb 10 percre. A hideg hatására az erek falai összehúzódnak, így a duzzanat, kitüremkedés kisebb lesz. Valamint szintén a hideg miatt a receptorok jelvivő képessége lecsökken, ezáltal elmúlik a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Praktikák aranyér kezelésére: Az ülőfürdő.

Sokat tehetünk azért, hogy szervezetünk egészséges maradjon, azonban hiába minden praktika néha előfordul, hogy bekövetkezik a baj. Ilyenkor ne törődjünk bele a helyzetünkbe, igenis vegyük fel a harcot a kellemetlen betegséggel. Bár az aranyér kialakulásának több oka is lehet, most nem szeretnék arra kitérni, hogy hogyan védekezzünk ellene. A baj …

Érdekel a cikk folytatása? »