Kezdőlap / Tag Archives: Ausztrália

Tag Archives: Ausztrália

Keresztsávos nyúlkenguru

A rövid arcú kenguruk egyetlen megmaradt képviselője (latin nevén Lagostrophus fasciatus ). Ebbe a csoportba valaha mintegy 12 faj tartozott, közöttük egyes fajok hatalmasra nőttek: akár 2oo kilogrammosra és 3 méter magasra. A mai keresztsávos nyúlkenguru azonban kisebb mint a házi macska. A végveszélyben lévő keresztsávos nyúlkengurut leginkább a rókák …

Érdekel a cikk folytatása? »

Bennett-kúszókenguru

Ausztráliában két fán élő kengurufaj létezik, közülük a Bennett-kúszókenguru az egyik. Bár a Bennett-kúszókenguruk száma növekszik, ám amióta nem vadászható, mégis veszélyben vannak, mivel élőterületük nagyon kicsi: az északkelet-ausztráliai Daintree folyó könyékén kívül sehol máshol nem találhatóak meg. Ezért végzetes lehet a faj számára például egy tűzvész vagy más természeti …

Érdekel a cikk folytatása? »

Ausztrália – Sydney

Ausztrália az egyetlen olyan ország amely egy teljes földrészt foglal el. A kontinens az Indiai és a Csendes-óceán határvonalán helyezkedik el. Sydney Ausztrália legnagyobb városa és Új-Dél Wales állam fővárosa a Csendes-óceán partján fekszik. A város legfőbb nevezetességei az Operaház és a Harbour Bridge (kikötő híd). Legnagyobb repülőtere a Kingsford …

Érdekel a cikk folytatása? »

Kookaburra

A kookaburra Ausztrália igen jellegzetes madara, Tasmániába és Új-Guineába is betelepítették (latin nevén Dacelo novaeguinae). Jellegzetes emberi kacagásra emlékeztető hangja már messziről feltűnik (innen származik a magyar Kacagó Jancsi elnevezése is, maga a kookaburra is hangutánzó szó, a widjauri eredetú guuguubarából származik) Többnyire hajnalban vagy kora este hallhatjuk. Ezt a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Ok nélkül irtották ki az erszényes farkasokat?

Az erszényes farkas vagy más néven tasmán tigris kipusztulásában közre játszott az a feltételezés, hogy a juhnyájakat tizedelte. Az faj utolsó évtizedeiben néhány csoport küzdelmet kezdett vívni a kihalásra ítélt faj megmentéséért, de a kormány nem tett semmit 1936 júliusáig. Két hónappal később a legutolsó példány egy tasmániai állatkertben pusztult …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az erszényes farkas kihalása

Hetvenöt évvel ezelőtt pusztult el a legutolsó erszényes farkas – egy kutyaszerű, tigrismintázatú ragadozó – egy tasmániai állatkertben. Ez az állat, mely négymillió évig állt a táplálkozási lánc felső végén Ausztráliában és a környező szigeteken, azért halt ki, mert a juhnyájak megtizedelésével vádolták és jutalmat fizettek kilövésükért. Ma kutatások szerint …

Érdekel a cikk folytatása? »