Kezdőlap / Tag Archives: elválasztás

Tag Archives: elválasztás

Elválasztás és teherbeesés

Vegyes érzelmek Ha vegyes érzelmei vannak az elválasztással kapcsolatban, függetlenül attól, hogy a kezdeményezés Öntől származik vagy gyermekéből fakad, beszélje meg ezeket valakivel, akiben megbízik. Az elválasztás, a szüléshez hasonlóan, újabb lépés a gyermek leválására az anyjáról és fordítva. Mint édesanya egyrészt persze örül gyermeke fejlődésének, másrészt viszont talán szomorú, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Elválasztási tanácsok

Így könnyítheti meg az elválást az anyamelltől Néha szükség van arra, hogy a gyermeket elválasszák. A kulcsszavak ebben az esetben is: türelmesen és lassan (ha lehet), hiszen a gyermek igénye édesanyja melle és közelsége iránt továbbra is fennáll, akkor is, ha az anya nem szeretne vagy, nem tud tovább szoptatni. …

Érdekel a cikk folytatása? »

A természetes elválasztás

Az elválasztásnak a leggyengédebb és egyben legtermészetesebb útja, ha engedjük, hogy a szoptatás lassan, szinte magától érjen véget. Az anya követi a gyermek elválasztódással kapcsolatos jelzéseit, ha szopni szeretne, engedi, és közben jól megfigyelheti, hogyan bontakozik ki a kicsi érdeklődése más dolgok iránt is. Nagyon valószínűtlen, hogy egy kisbabának élete …

Érdekel a cikk folytatása? »

Úton a kisgyermekkor felé

Az első hónapok alatt rendkívül fontos volt, hogy Ön, mint szülő kisbabája minden igényére azonnal vagy amint lehet reagáljon. Az változatlanul fontos, hogy kielégítse szükségleteit, azonban újra és újra előfordulnak olyan pillanatok, amikor ezt egy kicsit el kell halasztani. Néhány területen feltétlenül határokat kell szabni. Kezdje mindezt kevés „nemmel” annyival, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Pótlás és elválasztás

Először mindig szoptassunk, s csak azután adjunk pótlást Ha úgy érezzük, hogy kevés a tejünk, csak orvossal vagy védőnővel megbeszélve, megfelelő próbaszopás után döntsünk a tápszeres pótlásról. Ha még van tejünk, szoptatással kezdjük, s csak azután adjunk pótlást, ha a baba nem szopott eleget. Ameddig szoptatni tudjuk a csecsemőt, a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Csuklás, bukás, hányás

Csuklik, büfizik, bukik Újszülött és fiatal csecsemők csuklása igen gyakori, ártalmatlan jelenség. Főleg étkezés után fordul elő. A megfelelő reflexek éretlensége okozza. Megelőzésére nincs hatásos módszer, még leginkább az étkezést követő, megfelelő büfiztetés vált be. A csuklás elhúzódása, illetve gyakori ismétlődése a környezetet beavatkozásra készteti: teával, forralt vízzel vagy pár …

Érdekel a cikk folytatása? »

Cereáliák, bébiételek

A főzelékek bevezetése a csecsemő életében mérföldkőnek számít. Legyünk nagyok figyelmesek az ételek elkészítésénél, mindig alaposan megmosott kiváló állapotú zöldségeket, hozzávalókat használjunk fel az előállítás során. Növényi olaj A főzelékek beépítését követően deciliterenként egy teáskanál napraforgó-olajat adunk a baba főzelékéhez. Bébiételek Akadhat az édesanyának olyan tennivalója, hogy nem tud friss …

Érdekel a cikk folytatása? »

Majszolni való csemege

Felügyelet mellett nyolc-kilenc hónapos csecsemőnek – amikor a száj és a kéz mozgása összerendezetté válik – már adhatunk a kezébe kiflivéget, almát, kekszet, puhára főzött zöldségdarabot, sárgadinnyét, banánt stb. (A majszolnivalót az angol finger foodnak nevezi. A kifejezés szemléletesen mutatja, miről van szó: a baba az ujjai közt tartja, a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Étkezéssel kapcsolatos gondok

Minden csecsemő egyéniség. Sajátos, egyéni testi és lelki tulajdonságai vannak. Megmutatkozik ez ízlésében, étvágyában is. Lehet, hogy valóban étvágytalan, de az is előfordul, hogy csupán nem eszik annyit, amennyit a mama vagy a nagymama szükségesnek tartana. Az édesanya – aki önmaga pedig (esetleg feleslegesen) fogyókúrázik – annak örül, ha minél …

Érdekel a cikk folytatása? »