Kezdőlap / Tag Archives: erdei

Tag Archives: erdei

Erdei sikló Elaphe longissima érdekességei

Az erdei sikló lassan lopja be áldozatát. Ha eléggé megközelítette, nyakát visszagörbíti, majd gyorsan előretör. Áldozatát megharapva köré tekeredik és megfojtja. Hamar lazít halálos ölelésén, szaglása és ízlelése révén megkeresi az állat fejét, és annál fogva bekebelezi. Egy egy nagyobb zsákmány lenyelése 15-20 percig is eltarthat. Utána hatalmasra tátja száját, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Erdei sikló Elaphe longissima szaporodása

A hímek párt keresve napokig kószálnak. Ha két hím találkozik, legtöbbször ártalmatlan erőpróbára (látszatharc) kerül sor; át- meg átsiklanak egymáson, igyekeznek egymás fölébe kerülni és az ellenfelet a földre szorítani. E vér nélküli párharc a gyengébb állat megfutamodásával végződik. A nemek kifinomult szaglásuk segítségével ismerik fel egymást. Amikor a hím …

Érdekel a cikk folytatása? »

Erdei sikló Elaphe longissima jellegzetességei

Jegyei: nagy, karcsú, hajlékony sikló, hosszúkás feje élesen elhatárolódik a nyaktól, szeme viszonylag nagy, szembogara kerek, testpikkelyei simák, farka pedig hosszú. Teste sárgásbarna, barna vagy olajszínű, és eltekintve attól, hogy hátán és oldalán számos pikkely fehéren szegett, mintázatlan. Tarkóján oldalt halvány- vagy mélysárga, gyakran sötét keretes folt lehet. Hasa fehéres …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az Erdei béka elterjedése

Franciaországtól Németország középső részein át keleten a Fekete-tengerig és délen az Égei – tengerig megtalálható. valamint szinte egész Olaszországban és Szicíliában is. Európán kívül előfordul Irán északnyugati térségéig. Ezen az óriási területen belül sincsenek földrajzilag elkülöníthető alfajai. Élőhelye: a lombos erdők és különösen a galériaerdők. a hozzájuk csatlakozó nedves rétek …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az Erdei béka jellegzetességei

Elég nagy, de karcsú testű béka, hátsó lábai feltűnően hosszúak. Az óvatosan a test mellett előrefektetett hátsó lábsarokgumója jól láthatóan (kb. 2-3 mm-rel vagy többel) túlér az orr csúcsán. A kifejlett erdei békák az orruk hegyétől a kloákáig mérve 6-7 cm hosszúak. A nagyobb nőstények 9 cm-t is elérhetnek, a …

Érdekel a cikk folytatása? »