Kezdőlap / Tag Archives: fogkő

Tag Archives: fogkő

A fogkő

Rengeteg embert érint ez a probléma, és tönkreteheti az egész fogazatunkat. Mi is az a fogkő? A fogkő a megkövesedett lepedék és a baktériumok melegágya. Ha a lepedéket nem távolítjuk el a megfelelő fogmosás során, az fokozatosan gyűlik, egymásra rakódik és megkeményedik. Ha nagy mennyiségben halmozódik fel, fogínygyulladáshoz és fogágybetegséghez …

Érdekel a cikk folytatása? »

A kellemetlen szájszag

A kellemetlen leheletet nevezhetjük népbetegségnek is, melynek az okait megelőzhetők. Ritkán fordul elő, de komoly ok a sinusitis, vagyis a koponya melléküregeinek a gyulladása, sőt a tüdőgyulladás és egyes betegségek a bélben. A rossz szájszag kiváltó okai: a fogak elhanyagolása, rossz fogmosás, ételmaradék a fogakon, fogínybetegségek, fogszuvasodás, dohányzás és az …

Érdekel a cikk folytatása? »

Fogágy-gyulladás

A fogínygyulladás egyik leggyakoribb súlyos formája a fogágy-gyulladás más néven gingivitisz. Fő kiváltó oka a fogakon és az ínyen hosszú idő alatt felgyülemlő lepedék, fogkő és mikrobás lerakódás, azonban ezen kívül számos más oka is lehet a megbetegedésnek, mint például a helytelen fogmosás, gyógyszerek ezen belül kifejezetten szívgyógyszerek és epilepszia …

Érdekel a cikk folytatása? »

A fogkő és amit okoz

Hazánkban a nem megfelelő szájápolási szokásoknak köszönhetően fogszuvasodás és a fogágy-betegségek súlyos, sokaknál jelentkező problémákat jelentenek. Az életkor előrehaladtával egyre kevesebb azok száma, akiknél ne lenne valamilyen fogászati betegség. Kutatások bebizonyították, hogy a fogak felszínén létrejövő lepedék valamint a fogkő tehetőek a leginkább felelőssé a legtöbb fogat érintő betegség kialakulásáért. …

Érdekel a cikk folytatása? »

A helyes fogápolás

Egy fog elvesztése mindig tragikus, hiszen fogainkra egy életen át szükségünk van, ezért nem győzik a szakorvosok hangsúlyozni a napi fogápolást és az éves fogászati ellenőrzések fontosságát. Természetesen léteznek ma már modern fogpótló megoldások a fogászat terén, azonban ezek rendkívül költségesek, ezért véleményem szerint inkább megéri napi két, három alkalommal …

Érdekel a cikk folytatása? »

A fogkő

A fogkő szinte a teljes felnőtt társadalom egyik leggyakoribb problémája. Szinte nincs olyan felnőtt ember, akinek ne lenne hasonló gondja, mely nem csak esztétikailag zavaró, hanem súlyosabb következményekkel – fogíny visszahúzódása, sorvadás, fogak elvesztése – is járhat. A kialakulás visszavezethető egyéni hajlamra, dohányzásra, kávézásra, illetve a nem megfelelő szájápolási szokásokra. …

Érdekel a cikk folytatása? »

A fogínybetegségek megelőzésének legegyszerűbb módjai

Fogínybetegségnek a fogínygyulladást és annak különböző stádiumait nevezzük, amit a fognyakon megtelepedő baktériumok okoznak. Mint minden betegség esetén, itt is a megelőzés a legfontosabb, egyszerűbb és fájdalom-mentesebb, mint a már kialakult gyulladás kezelése. A helyes fogtisztítás, mint a napi minimum kétszeri fogmosás és a fogselyem rendszeres használata segít megóvni a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Fogkő? Súlyos is lehet?

Miért is fontos a száj higiéniájának megőrzése? Számos fogászati problémát okozhat a fogkefe és a fogkrém mellőzése. Nem véletlenül ajánlják a fogorvosok a minden étkezés utáni fogmosást, amit minden bizonnyal nagyon nehéz betartani, a napi két-háromszori fogmosás viszont már elérhetőbb. Ez a rendszeresség már elegendő az olyan súlyos fogászati problémák …

Érdekel a cikk folytatása? »

Láthatlan ellenség

Életünkben nagyon sok kellemetlenséggel találkozhatunk a vesekőtől a kialakult vérrögig, azonban nem szabad elmennünk a fogkő mellett sem, hiszen nincs is rosszabb, mint egy lyukas, esetleg rohadt, vagy csúnya sárga, esetleg fekete fog. A fogfájás irtózatos tud lenni, átmehet a fejre, arcra, még lázat is okozhat. Sajnos sok esetben a …

Érdekel a cikk folytatása? »

A kutyák fogkövessége

Szinte nincs olyan idősebb kutyus, akinél ne fordulna elő enyhébb-súlyosabb fogkövesség. Kisebb testű példányoknál életkortól függetlenül előfordulhat. A kemény felrakodások a fogak külső felületén lényegesen vastagabbak (1-2mm), mint a belső oldalon. Előfordul, hogy az egyik oldali fogsoron erősebb a fogkőképződés, mint a másik oldalon. A fogkövek, a nyálmirigyek által kiválasztott …

Érdekel a cikk folytatása? »