Kezdőlap / Tag Archives: gyermek

Tag Archives: gyermek

Diszlexia

Minden szülő fél attól, hogy gyermekét hanyatló iskolai eredményei miatt lustának vagy butának csúfolják? A tanulási problémák valódi oka gyakran az olvasási zavarban, más néven diszlexiában keresendő. Magyarországon a gyerekek 20%-a diszlexiás, tehát 10-ből 2 diák nem képes arra, hogy az írott tananyagot elsajátítsa. A diszlexia, a rossz iskolai eredmények …

Érdekel a cikk folytatása? »

Készítsünk gyurmát!

A borongós, hideg, sötét téli napokon senkinek sincs kedve kimozdulni otthonról, ilyenkor előkerülnek a társasjátékok, a foglalkoztató-füzetek, és a jól bevált gyurma. Édesanyám nekem még a hagyományos só- liszt-gyurmát készítette otthon, ám létezik már ennek a receptnek egy továbbfejlesztett, modernebb változata is. A kisebbek érdeklődéssel ismerkednek az alakítható anyaggal, a …

Érdekel a cikk folytatása? »

A gyermekkori önkielégítés

Sok családot érint, a szülők ilyen esetben kitől és mit és hogyan merjenek kérdezni, ezért még midig a tabu témák közé tartozik. A gyermek általában egy konkrét fizikai irritáció hatására fedezik fel a nemi szervüket, ilyen például, hogy melegük van a pelenkában, vagy bevág a bugyi. Elég hamar rájönnek arra, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Skarlát

A skarlát lázzal járó fertőző, sőt ragályos betegség, amelyet jellegzetes bőrkiütés kísér. ehhez gyakran társul „mandulagyulladás”, a skarlátos angina. A skarlát az utóbbi időkben ismét elég gyakorivá vált, annak ellenére, hogy hatásos antibiotikumokkal védekezünk ellene, és így éppen azt várnánk, hogy visszaszorul a terjedése. A kórokozó baktériumok főképp cseppfertőzéssel terjednek, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Bárányhimlő

A bárányhimlő fertőző vírusos betegség. A fertőzésen a gyermekek nagy része átesik. A bárányhimlő vírusa azonos azzal a vírussal, amely felnőtt korban az övsömört okozza. Ezért feltételezik, hogy az övsömör voltaképpen nem más, mint valamiféle „újjáéledt” bárányhimlő. Vírusa gyermekkorunk óta az idegsejtek velőhüvelyében lappang, és a szervezet ellenálló képességének gyengülése …

Érdekel a cikk folytatása? »

Dac

A dac kulcsszava a „nem”. Minden kisgyerek életében –intellektuális fejlődésétől függően többnyire valamikor a második és negyedik életév között- elkövetkezik a dackorszak. Ilyenkor fedezi fel a gyerek azt a képességét, hogy ellent tud mondani a követelményeknek, megtanulja a tagadás jelentését és jelentőségét. A dacos „nem”, amit ebben az időszakban a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Császármetszés

Tüneti szintek: 1. a gyermeknél: vágyik arra, hogy még elidőzhessen „Csodaországban” a leválás elodázása így szeretne fontossá és jelentőségteljessé válni életmintája: „lássák csak, hogy belőlem még lesz valami” 2. az anyánál: nem szeretné a gyermeket ki- és elengedni, nem akar tőle idejében elválni a terhességet kevésbé élte át, élvezte tudatosan, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Császármetszés

A császármetszés az egyik leggyakrabban alkalmazott mesterséges szülészeti beavatkozás, amikor a szülész műtéti eljárással nyitja meg a születendő gyermek számára az anyai testből a külvilágba vezető utat. A műtéti szülésnek ezt a módját akkor alkalmazzák, ha a természetes úton való szülés veszélyt jelent az anyának vagy a gyermeknek. A terhesség …

Érdekel a cikk folytatása? »

Gyermek fejlődése

Gyermekek már születésük előtt kapcsolatba kerülnek a könyvekkel. Könnyebben lesz olvasni szerető és tudásra vágyó a gyermek, ha a szülőben is példát lát az olvasással kapcsolatban. Sem a tanulásra sem az olvasásra nem szabad kényszeríteni a gyermeket, mert akkor nem fogja megkedvelni az olvasást és ez a hátrányára fog válni …

Érdekel a cikk folytatása? »

Tojásallergia

Hazánkban a két leggyakoribb allergiát okozó élelmiszer a tej és a tojás. Az ételallergia tünetei már a szoptatás időszakában megfigyelhető, hiszen az édesanya táplálkozása során az anyatejen keresztül bejut a baba szervezetébe a táplálék. A pici érdekében érdemes megfigyelni, hogy milyen étkek fogyasztása után jelentkezik a panaszok és további kellemetlenségek …

Érdekel a cikk folytatása? »