A mongúzmakinak, vagy más néven hamvas maki Madagaszkáron honos, de betelepítése óta megtalálható a Comore-szigeteken is. Puha szürkésbarna szőre van, világosszürke pofácskája és fekete orra. A hím arca vörösesbarna, és feje tetején kopasz folt is lehet, ha túl sokat dörzsöli a fejét olyan dolgokhoz, amelyeket meg akar jelölni. A nőstény …
Érdekel a cikk folytatása? »A szürke egérmaki
A szürke egérmaki (Microcebus murinus) az egyik legkisebb főemlős, Madagaszkár szigetén él. Hatalmas szemeiről és rövid végtagjairól ismerni meg. Az egész kis állat mintegy 15 cm hosszú, szürke a színe, a hasa alja világosabb. Hosszú a farka, ami segíti a fákon való kapaszkodásban. Főleg rovarokat eszik, de nem veti meg a …
Érdekel a cikk folytatása? »Aye-aye, avagy a véznaujjú maki
Ez a furcsa kis szerzet Madagaszkár szigetén él, a karmosmakifélék egyetlen ma élő képviselője. Amikor zoológusok először láttak ilyen állatot, metszőfogai miatt azt hitték, valami furcsa mókus. Madagaszkári nyelven aye-aye a neve. Fennmaradását részben annak a hiedelemnek köszönheti, hogy a bennszülöttek szerint maga az ördög, és ha valaki megöl egy …
Érdekel a cikk folytatása? »Vörös vari
A vörös vari az egyik legnagyobb majomféle Madagaszkáron. Testhossza akár 56 cm lehet, amihez 62 cm-es farok tartozik, és körülbelül 4 kg-ot nyom. Puha, vastag bundája vörös színű, korábban a fekete-fehér vari egyik változatának tekintették, ma azonban külön fajnak számít. A vörös vari (Varecia rubra) rokonai közé tartozik a többi …
Érdekel a cikk folytatása? »