A Szaharából származó atlasz hegyi kutya, más néven aidi tűrőképessége széles. El tudja viselni a sivatag szélsőséges időjárást is. Az őse valószínűleg az ázsiai pásztor kutya volt. A sivatagban élő nomád népek évszázadok óta az állataik őrzésére tartják az az atlasz hegyi kutyát. A szaglása kiváló, még a sivatagban is …
Érdekel a cikk folytatása? »A bergamói juhászkutya
A bergamói olasz fajta, múltja több mint 2000 éves. Az őse valószínűleg a brie-i francia juhászkutya, amelyet kereszteztek más fajtákkal, e fajták között szerepelhetett a helyi terelőkutyákon kívül a komondor és a puli is. Olaszországon kívül ritkán találkozhatunk vele. Hazájában viszont az egyik leggyakrabban alkalmazott pásztorkutya. Nagyon jól alkalmazkodtak a …
Érdekel a cikk folytatása? »Boerboel
A fajta őseit a holland telepesek vitték magukkal Afrika déli csücskébe, hogy megvédje őket. A boerboel marcona, igénytelen kutya. A kezdetektől fogva csupán két elvárásnak kellett megfelelnie: életben maradni és óvni gazdáit Afrika vad területein.Fizikailag felvette a versenyt a vadakkal. 60-as években az állomány lecsökkent ekkor egy lelkes csoport eltökélte, …
Érdekel a cikk folytatása? »Adrenni pásztorkutya
Eredeti neve bouvier des ardennes. A belgák ősrégi pásztorkutyája, a pireneusi kutya rokona. Az 1700-as években különböző helyi pásztorkutyák keresztezésből alakul ki a fajta. A mostoha klíma, a nehéz munka, a sziklás talaj és a környék szegénysége alakította ki a megjelenését. Csak a legkeményebb és leginkább teljesítőképes példányok maradtak életben. …
Érdekel a cikk folytatása? »Pireneusi hegyi kutya
A pireneusi hegyi kutya őshazája a Pireneusi hegyvidék. A fajta őseit a franciák patou-nak hívták. Feladata régen a gulyák és nyájak védelme a ragadozóktól, főleg a farkasoktól és medvéktől, de kastélyokat és várakat is őriztettek e hatalmas, erős fehér kutyával. Színe fehér, kisebb szürke vagy barna foltokkal. Jellemzői: Nagy erőteljes …
Érdekel a cikk folytatása? »