Télen, a hideg, nyirkos időjárás miatt sokkal többet tartózkodunk zárt térben – legyen az a lakásunk vagy a munkahelyünk -, mint nyáron. Ilyenkor a zárt térben előforduló allergénekkel szemben kell felvenni a harcot. Sajnos az ilyen helyek is bővelkednek allergénekben, mint a penészgombák, a poratkák vagy a háziállatok szőre. A …
Érdekel a cikk folytatása? »Allergia a hálószobában
A hálószoba az a helység, ahol kipihenhetjük magunkat a hétköznapi nehézségektől. Sok ember azonban ahelyett, hogy kipihenten ébredne reggel, fáradtan bújik ki az ágyból eldugult orral, viszkető bőrrel vagy fájó, vörös szemekkel. Az alvás alatt termelt rengeteg hő és pára, a sok elhullajtott bőrpikkely ideális szaporodó hellyé teszi ágyunkat a …
Érdekel a cikk folytatása? »Hogyan tegyük otthonunkat allergénmentessé?
Sokan az otthonukban található allergénekre érzékenyek, amelyek tüsszögést, orrdugulást és egyéb reakciókat okozhatnak. Néhány dologra odafigyelve csökkenthetjük ezeket, és jó eseten elkerülhetjük a kellemetlen tüneteket. A leggyakoribb allergiát kiváltó dolog a penész, a pollenek, az állatszőr, a poratka. Mit tehetünk azért, hogy ezeket a lehető legjobban távol tartsuk? A szőnyegpadló …
Érdekel a cikk folytatása? »Kapd el a porcicát!
Van egy lehetetlen, és végtelenül sok körültekintést igénylő betegség, a poratka allergia. Szinte képtelenség megelőzni a kialakulását, akin pedig előjönnek a tünetek, igen sok erőfeszítés árán tudja csak kordában tartani környezetét, hogy enyhítse tüneteit. Mi is az a poratka allergia? Pontosan mire vagyunk allergiásak? Nos, a házi por önmagában senkiből …
Érdekel a cikk folytatása? »Amikor a főbűnös a házipor
Az allergiák sokfélék lehetnek. Az allergének szervezetbe jutásának alapján három alapvető allergiás reakciót különböztetünk meg: az érintkezéssel, a táplálkozással és a légúton bejutó allergének okozta tüneteket. A különösen gyakori légúti allergiák a belélegzett levegőben lévő anyagokra adott válaszreakcióként jönnek létre. A négy legfontosabb problémaforrás a házi por, a pollen, az …
Érdekel a cikk folytatása? »