Kezdőlap / Tag Archives: sejtmag

Tag Archives: sejtmag

Az antahkarana

Az antahkarana a híd a bolygók, a naprendszerek és a világegyetemek világai között. A lelkünk nagy, tüzes erőörvény, amely a fizikai síkon nőként vagy férfiként tükröződik vissza az új és új inkarnációkban. És ez az, amik vagyunk; ezeknek a tüzes erőknek a visszatükröződése. Éppen ezért az antahkarana hídja, amelyet a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az ösvény

A spirituális keresőnek a visszatérés ösvénye egy saját maga által épített út. Úgy teremti meg az ösvényt, hogy saját maga válik az ösvénnyé. Itt semmi sincs, ami már előre le lenne fektetve, és nincs senki, aki valamit javasolhatna. Ez maga az evolúció folyamata, ugyanaz a folyamat, amely egykor a halakat …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az antahkarana a tudatosság hídja

Az antahkarana a tudatosság hídja, amely gondolatokból és fényből épül, és összeköttetést teremt a szellem, a lélek és a személyiség között. Ezen a hídon keresztül valósággá válhat mind a lélek, mind a szellem, ami egyre inkább lehetőséget nyújt a belső összefüggések felismerésére is. Ez a visszatérés ösvénye; a csoportunkhoz visszavezető …

Érdekel a cikk folytatása? »

Felépül a fényhíd

A lélek, mint a szellem és a személyiség közötti közvetítő, addig kíséri és befolyásolja a testet, amíg hosszú időszakaszok után maga a szellem is lehetőséget kap arra, hogy akadálytalanul összeköttetésbe léphessen a poláris ellenpárjával, az anyaggal. Mert eddig az időpontig a test már átszellemiesedett, és a rezgésszintje is megemelkedett, ezért …

Érdekel a cikk folytatása? »

A tudatot tágító munka

A tudatot tágító munkát azoknak az ugyanahhoz a csoporthoz tartozó lelkeknek a segítő tevékenysége is támogatja, akik jelenleg nem tartózkodnak fizikai testben. Mert mint lélek, minden ember egy csoporthoz tartozik, és minden lélekcsoport pontosan meghatározott, a sugarai minőségének megfelelő irányultságú feladatokkal és vezetéssel rendelkezik. Így az ember, aki egy láthatatlan …

Érdekel a cikk folytatása? »

A kreativitás fogalma

Amikor a gondolkodó ember elkezdi a saját felelőssége tudatában használni a gondolatait és az energiáit, a lélek kreativitása az élet minden síkján visszatükröződik. Mert az élet fonala a szívben gyökerezik, a tudat fonala pedig a fejben, és ha mindkettő összeköttetésbe kerül a lélekkel, létrejön a kreativitás képessége. Akkor a fej, …

Érdekel a cikk folytatása? »

A Vízöntő energiáinak hatása

A Vízöntő legutóbbi korszakában, körülbelül 26.000 évvel ezelőtt, az emberiség legnagyobb része még kis csoportokban, elszórva élt az egész Földön. Néhány késő-atlantiszi maradványtól eltekintve – mint Poszeidónosz, vagy egy pár dél-amerikai kultúra – a közösségek főleg vadásztak, és gyakran nomád életet éltek, amelyben követték az állatok évszakokhoz kötődő vándorlását. Néhányan …

Érdekel a cikk folytatása? »

A Vízöntő korszaka

Eljutni ahhoz a tudáshoz és felismeréshez, hogy mindenki egy nagy Egész részét alkotja, ez nem könnyű feladat. A Vízöntő új energiái az összetartozás értékeit fogják elősegíteni. Djwal Khul mester (a Tibeti), akinek a tanait A. A. Bailey sok könyvében leírta, előre megjósolta, hogy a következő korszakban az emberek érzékelési képessége …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az energia- és sugárcsoportok

Hét különböző fajta ember létezik, hét különböző energiatípussal és gondolkodási adottságokkal. Ezért mindegyik különböző úton közelíti meg a valóságot, de minden út egyenértékű. A múlt idők nagy felfedezései és találmányai magas szintű beavatottak művei voltak, akik a már fejlett intuíciójuk révén össze tudták kötni a munkájukat a magas tudásukkal. A …

Érdekel a cikk folytatása? »

A keresőnek el kell fogadnia saját karmáját

A keresőnek meg kell felelnie azoknak a kihívásoknak, amelyeket vele szemben támaszt az élet. Gondoskodnia kell a létfenntartásáról, megfelelő módon kell teljesítenie a családi kötelezettségeit, és a spirituális feladatainak is meg kell felelnie. A kereső legnehezebb feladata abban áll, hogy teljesen részt kell vennie a világban, de fel kell vállalnia …

Érdekel a cikk folytatása? »