Kezdőlap / Tag Archives: terápia

Tag Archives: terápia

Pszichoterápia

A pszichoterápia sajnos még ma is tabu témának számít. A terápiára járás, a szakemberi segítséggel történő problémamegoldás még mindig előítéleteket szül. Ezért a legtöbben nem is mernek segítséget kérni, vagy ha igen akkor csak titokban, ami csak tovább fokozza az alap betegséget, problémát. A pszichoterápia közvetlen emberi kommunikáció segítségével történő, …

Érdekel a cikk folytatása? »

A jóga sokszínűsége

Manapság egyre inkább hódít a jóga. Egyre több jógaiskola nyílik, egyre több az oktató. Azonban különböző fókuszba helyezik tanításukat, hiszen a résztvevők is különféle igényekkel, illetve elképzelésekkel keresik fel a stúdiókat. Mit találunk terítéken? – fitneszközpontúság Itt kifejezetten testedzésként használják az ászanákat (testhelyzeteket), az egészséges, erős és hajlékony test áll …

Érdekel a cikk folytatása? »

Gyógyító lovak

A lovak különlegessége sok embert elbűvöl. Csodálatos állatok, melyek évezredek óta szolgálják az emberiséget. A sokrétűségét bizonyítja, hogy nem csak a munkában, de a gyógyításban is lehet rájuk számítani. Ezt már az ókori görögök is felfedezték. A lovas terápiában olyan embereken lehet segíteni, akik valamilyen fogyatékkal élnek. A terápia eleinte …

Érdekel a cikk folytatása? »

Falak mögött

Autizmus. Hippokratész idejében a sátáni erő megnyilvánulásának tartották, vannak akik karmikus büntetésként tartják számon, míg valójában ez egy ideg-fejlődési rendellenesség, melynek okait jelenleg is kutatják. A tünetek 2-3 éves kor előtt jelentkeznek, de a különböző viselkedésmintázat miatt a diagnózis felállítása nehéz. Bizonyos jelenségek együttes megléte okot adhat a gyanúra a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Alkoholista van a családban

Egyes statisztikák szerint az alkoholizmus a magyar lakosság 5-6 százalékát érinti. Közülük minden harmadik nő. Az alkoholbetegségben szenvedők számát leginkább a májzsugorban meghaltak száma alapján lehet megbecsülni. E szerint 2006-ban 509 ezer alkoholista élt Magyarországon. Sok házasság, család bomlik föl az alkoholizmus miatt. S ha mégis együtt maradnak, a kívülállók …

Érdekel a cikk folytatása? »

A fényterápia története I.rész

A fény elengedhetetlen alapfeltétele az életnek, amely már évezredek óta ismert kapcsolattá fejlődött ki az emberi civilizációval. A Napból áradó nagy energiát, a fényt, az emberi szem számára érzékelhető elektromágneses hullámoknak a látható tartományaként nevezzük. Másodpercenként 300.000 km-es sebességgel halad tova az éterbe. Tágabb értelemben a fényjelenségek közé sorouljuk az …

Érdekel a cikk folytatása? »

Gyógyszer 5000 év távlatából

Az akupunktúra egy terápiás módszer. Anatómiailag meghatározott helyen tűszúrással ingerlik a bőr sejtjeit, és ez által gyógyító hatást érnek el. Ezzel az eljárással biztosították az ősi mesterek a testben lévő energia periodikus áramlását. Alapelve a Ying-Yang erőviszonyokon alapszik. Eredetét tekintve a távoli Kínáig kell nyúlnunk, egészen 5000 évvel ezelőttről. A …

Érdekel a cikk folytatása? »

Amit a Fényterápiáról tudni kell

A fény gyógyító ereje már évezredek óta ismert az emberiség előtt. Eleink a napot használták gyógyításra, de ez ma már nem lehetséges. Azért nem, mert a napfény már jelentősen kevesebb hasznos sugárzást tartalmaz, mint károsat. Az UW sugárzás sokkal előbb éget szénné valakit, minthogy a jótékony sugarak munkálkodni kezdenének. Mi …

Érdekel a cikk folytatása? »

A migrén II – Terápiás lehetőségek

Előző cikkemben leírtam a migrén tüneteit, feltételezett okait. Jelen írásom inkább azoknak szól akik szenvedői ennek a betegségnek. Milyen módszerekkel lehet segíteni, és elmulasztani a migrént? Elméletileg két fő irányt lehet megkülönböztetni a migrén terápiájánál: a hivatalos orvoslás, illetve a komplementer gyógyítás kezelési módozatait. A mindenkori diagnózis és az egyéni …

Érdekel a cikk folytatása? »

Hogyan hat a mágnesterápia?

A mágnesesség tanának követői természetesen nagy súlyt fektetnek arra, hogy a beteg bízzon abban, aki a kezelést végzi. A beteg kezelés közben széken ül vagy ágyon fekszik. Becsukja a szemét és saját szervezetére koncentrál. A kezelést végző személy körülbelül egy percen át a beteg fején tartja a kezét, azután mintegy …

Érdekel a cikk folytatása? »