Kezdőlap / Utazás és szabadidő / Utazási tippek / Kína – a nyughatatlan nyaralni vágyók paradicsomának története

Kína – a nyughatatlan nyaralni vágyók paradicsomának története

Kína az az ország a Földön, amiben akárhol is nézünk szét, meg tudjuk találni a számításainkat. Gondoljunk itt a természeti értékekre, valamint az emberek által maguk hordozta értékekre. Legfőképpen Kína történelmét kell megemlítenünk.
Kína a világ egyik legrégebbi civilizációja, kialakulása a Sárga-folyó által létrehozott alföldeken kezdődött meg. Területén az 1. évezred végéig számos törzs alakult ki, akik I.E 8. században is még javában egymással hadakoztak. Si Huang-Ti, az első császár, aki a Csin-Dinasztia uralkodója volt, egyesítette a birodalmat I.E. 221-ben. A 13. században a mongolok hódították meg Kínát, Ők 1368-ig hatalmaskodtak a kínai földön. A mongol uralmat felváltó dinasztia, immáron kínai emberekről lévén szó, a Mingek áthelyezték a fővárost Pekingbe, és a 13. században, a Hunok elleni védekezésül épült nagy-falat is felújították. Nagyot ugorva a történelem sodrában, a legnagyobb kiterjedését a birodalom a 18. században érte el, de a növekedést a következő száz éves időszakon keresztül hanyatlás és pusztulás követte. A következő fontos esemény immáron a 20. században, 1911-12-ben zajlott: a Szn-jat-Szen által vezetett demokratikus forradalom, aminek eredménye a köztársaság kikiáltása lett. Szun halála után a helyi hatalmasságok között folyt a polgárháború, és csak 1928-ban sikerült újra összekovácsolni Kínát Csang-Kaj-sek vezetésével.1931-ben Japán megszállta Kína egy részét, és ott önálló államot kiáltott ki. Érdekes eseménysor, hogy nem is a messze távolban, hanem a közelmúltban, 1941-ben hat állam működött Kína területén. Ezek után egy politikailag szinte kinyomozhatatlannak tűnő eseménysor következett. A hosszú polgárháború végül a kommunisták győzelmével ért véget, Tibet kivételével az összes kínainak tekinthető területet ellenőrzésük alá vonták, majd 1949.10. 01-én kikiáltották a Kínai Népköztársaságot. Tibetet, a korábban a dalai láma vezetése alatt álló teokratikus berendezkedésű államot 1951.-ben Kína katonai erővel megszállta. A Tibeti ormány székhelye ma egy indiai városkában van.

Ezt mindenképpen olvasd el!

Karcag

Karcag város Jász-Nagykun-Szolnok megyében található. A Nagykunság központja, ezért sokan a „Nagykunság fővárosa”-ként emlegetik. A …

Leave a Reply