Ha medúzacsípés érte a gyereket, száraz homokkal töröljük le
1 a medúza legapróbb maradványait is.
2 Az érintett területet mossuk le vízzel, ha van rá mód, szappannal is.
3 Enyhítsük vizes rázókeverékkel vagy jegeléssel a fájdalmat és a gyulladást.
Mikor forduljunk orvoshoz?
Vigyük a gyereket a legközelebbi rendelőbe, ha allergiás reakció lépett fel, ha egyszerre több csípés érte. Hívjunk azonnal orvost, vagy menjünk a legközelebbi rendelőbe, ha sokktünetek mutatkoznak, légzési nehézség lép fel, vagy a torkát érte a csípés, és nem tudjuk eltávolítani a fullánkot, vagy ha az érintett bőrfelület duzzadt.
Mit várhatunk az orvostól?
• Az orvos sokk elleni kezelést ad a gyereknek.
• Ha a csípés allergiás reakciót váltott ki, a reakció fokától függően allergia elleni injekciót, tablettát vagy kenőcsöt rendel. Az orvos túlérzékenységet csökkentő (deszenzibilizáló) injekciókúrát is adhat, hogy elejét vegye hasonló reakció jelentkezésének.
• Szükség esetén az orvos eltávolítja a szájban lévő fullánkot és kezeli a duzzanatot.
Hogyan segíthetünk?
• Ha a gyermek allergiás
a rovarcsípésre, állítsunk össze az orvos által javasolt gyógyszerekből álló mentőcsomagot, és vigyük magunkkal, ha üdülni vagy kirándulni megyünk.
• Szabadtéri programokon vagy kiránduláson a rovarcsípés enyhítésére tartsunk magunknál aeroszolos készítményt
• A fájdalom és a viszketés gyors csökkentése feloldja a gyerekben mindazt a félelmet, amit darazsak, méhek és hozzá hasonló rovarok okoznak. (Viseljen a gyerek olyan karkötőt vagy nyakba akasztható táblácskát, amelybe bele van vésve, hogy tulajdonosa allergiás a rovarcsípésre, csípés esetén azonnali orvosi kezelésre van szüksége.)
Címkékallergia csípés fájdalom injekció medúzacsípés viszketés
Ezt mindenképpen olvasd el!
Vénás betegség
Eleinte esztétikai jellegű gondokat jelent, de megfelelő kezelés nélkül komoly, az életminőséget is befolyásoló betegséggé …