Hormonháztartás: a hormontermelődés fokozódik, aminek oka például a menstruáció elmaradása is, valamint a gyakran változó kedélyállapot. A hormonok okozzák azt is, hogy valamilyen étel undort kelt, amíg másokat, ha megérez, fel tudna falni bármennyit belőle.
Szervek belső elrendezkedése: a méh környékén lévő szervek lassan elmozdulnak, ahogy a méh egyre növekszik a magzattal, a magzat és a magzatvíz valamint a placenta egyben jelentős nagyságú lesz a terhesség végére, és akár 10 kiló is lehet önmagában.
Medence: a medence felkészül a szülésre, és széjjelcsúszik, hogy a szülésnél a magzat átférjen rajta a szülőcsatornán keresztül.
Hasfal: a hasfal elvékonyodik, kívülről a bőr a magzat növekedésével megnyúlik, és ha hirtelen következik be, akkor szétrepedhet a bőr, esetleg köldöksérv alakulhat ki
Mellek: a mellek megnagyobbodnak, beindul a tejtermelődés, több zsírt raktároznak el, felkészülve a csecsemő táplálására
Fogak: a magzatnak a növekedéshez nagyon sok tápanyagra van szüksége, és amit nem kap meg, azt a gazdaszervezettől próbálja elvenni, ilyen a kalcium is, ami azt jelenti, hogy a fogak meggyengülnek a terhesség alatt.
Testfelépítés: a nő testalkata megváltozik, hiszen a hasánál egy medicinlabda méretű és súlyú dudor alakul ki fokozatosan 9 hónap alatt.
Csontok: a csontok a fogakhoz hasonlóan a kalcium csökkenés miatt meggyengülnek, gyakran csontritkulás alakul ki.
Általános kondíció: az ember fáradékonyabb lesz, a terhesség miatt a mozgékonyságot csökkenteni szokták az anyák, amivel a kondíciót is elveszíthetik.
Címkékátalakulás terhesség terhességi panaszok változás
Ezt mindenképpen olvasd el!
Mit nem szabad enni és inni terhesség alatt
Nem igaz hogy terhesség alatt kettő helyett kell ennünk. Sokkal lényegesebb, hogy MIT együnk, nem …