Kezdőlap / Tag Archives: Afrika

Tag Archives: Afrika

A fennek

A fennek – más néven sivatagi vagy nagy fülű róka – a legkisebb testű rókafaj, füle azonban valamennyi rokonáénál nagyobb. Sivatagban él – főként Észak-Afrikában, a Sínai-, valamint az Arab-félszigeten -, és különleges módon alkalmazkodott a környezetéhez. A fennek dús, bozontos farkának hegye rendszerint fekete vagy sötétbarna, míg testének prémje …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az Afrikai oroszlán

Az oroszlánok,más néven panthera leo,a macskafélék rendjébe tartozó emlős állatok,melyek nagy falkákban élnek,és amelynek középpontjában a hím áll,bár néha előfordul hogy akár több hím is van egy falkában.Ragadozó állatok,és általában a nőstények szoktak vadászni,különböző állatok után,mint pl.kafferbivaly,zebra,antilop,hal,hüllő,de akár a dögöket is megeszik.Elég sok fajuk kihalt már,mint pl.az európai barlangi oroszlán,a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Kígyászkeselyű

A kígyászkeselyű szokatlan külsejű madár igen hosszú lábakkal. Megtalálható egész Afrikában a Szaharától délre. A szavannás, füves területek lakója. A kígyászkeselyű (Sagittarius serpentarius) számára előnyös a megművelt területek terjedése, ugyanis ezzel együtt élőtere is növekedik. Megbecsülésnek örvend, mivel a patkányokat és kígyókat pusztítja. A túlzott urbanizáció azonban semmiképp nem kedvez …

Érdekel a cikk folytatása? »

Okapi

Az okapi a lóra vagy a zebrára hasonlít leginkább, de a zsiráfnak rokona. Először 19o1-ben írtak róla tudósok. Az egyetlen olyan emlős, amelyik a füle belsejét is eléri a nyelvével. Közép-Afrikában, a Kongó-medence sűrű esőerdeiben él, folyók közelében. Az okapi létét veszélyezteti az erdők pusztítása és a települések terjedése. Ugyan …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mandrill

A mandrill a legnagyobb majomféle a főemlősök után, közeli rokonságban áll a páviánokkal. Veszélyeztetettségi foka alapján a sérülékeny csoportba tartozik. A mandrillok száma erősen lecsökkent, elsősorban azért, mert vadásszák őket (mivel igen hangosak, könnyű megtalálni csoportjukat). Élőhelye fokozatosan beszűkül a favágás és terjedő mezőgazdasági területek miatt. Trópusi esőerdőkben él Kamerun, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Szurikáta

A szurikáta az egyik legkarizmatikusabb kis emlős. A mongúzfélék családjába tartozik (latin nevén Suricata suricatta). Afrika déli részén él, Dél-Afrika, Botswana, Namibia, Angola területén, sivatagban, félsivatagban, füves területeken. Kb. 24 cm hosszú, 2o cm hosszú farokkal, és csak néhány száz grammot nyom. Szeme körül fekete folt van, ami a nap …

Érdekel a cikk folytatása? »

Víziló

A vízilónak két alfaja létezik: a folyami vagy közönséges víziló, illetve a kisebb méretű törpe víziló, amely az embernek körülbelül derékmagasságáig ér. A közönséges víziló a harmadik legnagyobb és legnehezebb állat a világon, akár 4 ezer kg-ot nyomhat. Afrikában honos. Mindkét alfajnak hordószerű testalkata, rövid zömök lába van és szinte …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az Afrikai elefánt

Az afrikai elefánt , mint a nevében is benne van Afrikában él , főleg a Szaharától délre , de napjainkban az orvvadászat miatt már csak a nemzeti parkokban és az elkülönített védett területeken található meg. Az afrikai elefánt nagyobb mint ázsiai társa , a legnagyobb szárazföldi állat , körülbelül 8-9 …

Érdekel a cikk folytatása? »

Afrikai elefánt

Az afrikai elefánt a legnagyobb ma élő emlős. Két alfaja ismert: a szavannákon élő (Loxodonta africana africana) és az erdőkben élő (Loxodonta africana cyclotis). Az afrikai elefánt háta (szemben az indiaiéval) homorú, füle nagy, legyezőszerű, amivel hűteni tudja magát. Igen éles a hallása. Mindkét nemnek van agyara, ami kétéves kor …

Érdekel a cikk folytatása? »

Zsiráf

A zsiráf a legmagasabb az emlősök között, Afrikában él, kilenc különböző alfaja ismert (latin nevén Giraffa camelopardalis). Már születésekor kb. 18O cm magas. Hosszú nyakáról, hosszú lábairól, foltos mintázatáról ismeretes, ami minden zsiráfnál egyedi. Fején kisebb, kb. 15 cm-es szarvat visel, ami a fej védelmére szolgál, és amit a hím …

Érdekel a cikk folytatása? »