A Conn-szindróma nőknél kétszeres gyakorisággal előforduló, 30-35 éves korban jelentkező hormon betegség. Az aldoszteron nevű mellékvesekéreg-hormon fokozott termelődése vérnyomás növekedést idéz elő, és zavarokat okoz a szervezet ásványi anyag háztartásban. A beteg fáradt, szédül, sok esetben nagy mennyiségű vizeletet ürít. A betegség alapja a fokozott aldoszteron hormontermelődés, amit az esetek …
Érdekel a cikk folytatása? »Jódhiányos strúma
A gégefő alatt helyezkedik el a pajzsmirigy, ami olyan hormonokat termel. A pajzsmirigy hibás működése különféle anyagcserezavarokat okozhat. A hormontermeléshez a pajzsmirigynek jódra van szüksége. Ha táplálékunk jódtartalma túl alacsony, pajzsmirigyünk megnagyobbodik. Azért növekszik, hogy a jódhiány ellenére megfelelő mennyiségű hormont termelhessen. Ilyenkor jódhiányos strúma alakul ki. Ha a strúmát …
Érdekel a cikk folytatása? »A fogszuvasodás (caries) és a fogágybetegség (parodontopathia)
A rágóképesség megóvása és egészségünk megőrzése érdekében legfontosabb a fogazat két fő megbetegedését: a fogszuvasodást (caries) és a fogágybetegséget (parodontopathia) gyógyítani, illetve megelőzni. A fogszuvasodás és a fogágybetegség fogalma A caries: fogszuvasodás – régebbi meghatározása szerint – a fognak a szájüreggel érintkező felszínén kezdődő, a mélybe progrediáló idült folyamat, amely …
Érdekel a cikk folytatása? »A menstruációs vér mennyisége
A menstruációs vér méhnyálkahártyát, szöveteket és vért tartalmaz. Közhelynek hangzik, de tudjuk, hogy nincs két egyforma nő és bizony nincs két egyforma menstruációs ciklus sem. Mindenkinél más a vérzés mennyisége és az eltelt napok száma. Sok nő tapasztalta az évek során változó menstruációs adatokat. Fiatalabb korban a rendkívül fájdalmas és …
Érdekel a cikk folytatása? »Mellrák
A közhiedelemben csak a nők betegségének tartják, ám napjainkban egyre több férfi beteg kerül ezen csúnya betegség miatt kórházba. Általában a középkorúak veszélyeztetettek, de manapság már fiatal korosztályban is jelentkezhet a betegség. A kór korai felismerése megelőzheti akár a mellamputációt, mivel napjainkban számos gyógyítási technológia létezik a gyógyításra. Mellrákot számos …
Érdekel a cikk folytatása? »A megelőzés fontossága
Napjainkban az egyik leggyakoribb halálozási ok a rákbetegség. Egészségtelen életmódunk nagyban hozzájárul a kialakulásához, és sajnos nagyon sok esetben amikor a betegség érzékelhető panaszt okoz, a visszafordíthatatlan folyamatok már elindultak a szervezetben. A daganatos megbetegedésre való hajlam örökölhető, így amennyiben a felmenőink között előfordult ez a diagnózis, ne késlekedjünk a …
Érdekel a cikk folytatása? »Csontdaganatok
A daganat a szervezet maradandóan megváltozott sejtjeiből felépülő kóros szövetburjánzás. Növekedése a kiváló ok megszűnte után is folytatódik. A daganat nem illeszkedik be a szervezet egységébe, sőt bizonyos mértékben független a szervezet élettevékenységétől. Ha a daganat szövete az eredeti szövethez hasonló, homológ, ha eltér az anyaszövettől, heterológ daganatról beszélünk. A …
Érdekel a cikk folytatása? »Agydaganatok
Más testtájak daganataihoz hasonlóan az agyban is előfordulnak jó- és rosszindulatú daganatok. Az agy esetében azonban különbséget jelent az, hogy a jóindulatú daganatok is veszélyesek, hiszen térfogatbeli növekedésük következtében is károsítanak más agyrészeket. Ez azért van így, mert az agynak nincs meg a kitérési lehetősége. Ezért az agydaganatok már a …
Érdekel a cikk folytatása? »A rákbetegség és a depresszió
Majd minden betegnél és igen gyakran a közvetlen hozzátartozóknál is súlyos depresszió lép fel, amikor szembesülnek a rák diagnózissal. A depresszió – a fájdalom mellett a rákbetegség egyik legkínzóbb velejárója. A fájdalmat csökkenti, vagy sok esetben megszűnteti a vegán táplálkozás. A depressziót is igen sikeresen egyszerű, természetgyógyász kezeléssel meg lehet …
Érdekel a cikk folytatása? »Daganatos betegek étvágytalanságának kezelése
Sokszor – sajnos még ma is – a daganatos megbetegedések legelső tünete az étvágytalanság és az ehhez kapcsolódó fogyás. Sőt! A daganat diagnózisának felállítása után következő terápia, műtét, illetve besugárzás és kemoterápia miatt a beteg étvágya még tovább romlik, testsúlya tovább csökken. Mi a teendő ilyenkor? Folyadék bevitel: csak 100 …
Érdekel a cikk folytatása? »