Kezdőlap / Tag Archives: érzés

Tag Archives: érzés

Szerelem

A szerelem, és általában véve a szeretet minden fajtája óriási dolog. Annak kell lennie, hiszen ez veszi rá az anyukákat arra, hogy kicseréljék a babájuk pelenkáját; a szeretet miatt tartunk állatokat, gondoskodunk magatehetetlen szüleinkről, és hagyjuk égve a lámpákat szeretkezés közben. Nem a szeretet, és nem is a szerelem mozgatja …

Érdekel a cikk folytatása? »

A csecsemők érzelmeinek kialakulása

Mikor kezdenek kialakulni a csecsemők érzelmei? A babák már néhány órával a születés után tanújelét adják bizonyos érzelmeknek. Már ekkor örömüket lelik az édes ízekben, egyes tapintási ingerekben és az olyan tevékenységekben, mint a himbálózás vagy a szopás. Rossz érzést keltenek viszont bennük az erős fényingerek, a zaj, a keserű …

Érdekel a cikk folytatása? »

Kínos kérdés

Az elmúlt évtizedekben a női külső nemi szervek betegségeinek kutatására létrejött nemzetközi társaság több kongresszuson is napirendre tűzte a nagy- és kisajkat, illetőleg a csiklót is magában foglaló szeméremtest (orvosi nevén: vulva) viszketését és égő érzését okozó tünetek miértjeit. Nem meglepő, hiszen e kellemetlen érzések hátterében számos ok meghúzódhat, viszont …

Érdekel a cikk folytatása? »

Angyalok városa

Az Angyalok városa (City of angels) egy csodálatos amerikai, romantikus dráma 1998-ból. A főszerepben két világsztárt: Nicolas Cage-et (Seth) és Meg Ryan-t (Maggie) láthatjuk. Maggie túlhajszolt, stresszes életet él, mint sebészorvos. Bár párjával látszólag remek az összhang, valami mégis hiányzik a kapcsolatukból. Egy nap Maggie minden küzdelem ellenére elveszíti egy …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mi a babona?

A történelem minden korszakában csupán maroknyi ember volt képes elhatárolódni egy olyan érzésvilágtól, amely szerint életünk eseményei természetfeletti lényektől vagy mágikus erőktől függenek. Különösen a „tudomány előtti” kultúrákban jelent a babona egyfajta pszichológiai védelmet a környezettel szemben, amelyben szemlátomást hemzsegnek a fenyegető, kiszámíthatatlanul viselkedő szellemek, s ezeket ki kell engesztelni …

Érdekel a cikk folytatása? »

Lehet-e hasznos a babona?

Egyik-másik babonás hiedelemből gyakorlati haszon is származott. Angliában egykor az a babona járta, hogy aki átesik a tehénhimlőn, védetté válik a fekete himlővel szemben. Edward Jenner az 1700-as évek végén komolyan vette ezt a hiedelmet, és kiderítette, hogy akit beolt tehénhimlővel, az nem kapja meg a fekete himlőt. Így született …

Érdekel a cikk folytatása? »

Befolyásolják-e az ember életét a csillagok és a bolygók?

Az asztrológia, ez az ősrégi tudomány (vagy áltudomány) a Nap, a Hold, a csillagok és a bolygók helyzetét és mozgását tanulmányozza, méghozzá abból a szempontból, hogy miként befolyásolják az ember személyiségét és életét. Kezdetei Babilonba. 4000 évvel ezelőttre nyúlnak vissza, s mai híveinek száma tízmilliókban fejezhető ki. Lehetséges, hogy ma …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az érzelmek

Az érzelem nem más, mint egy szubjektív viszony tárgyhoz, jelenséghez, embertársainkhoz, és önmagunkhoz. Az érzelem az egyik leggyakrabban télt pszichés jelenség. Az emberek esetében rendkívüli gazdagságával találkozunk, mint az öröm, a bánat, a félelem, a harag, a szeretet, és a többi. Az érzelmek alapján minősítjük az információkat, a gondolatokat, de …

Érdekel a cikk folytatása? »

Zene, mint terápia

A hangok, a szünetek jellege erőteljes hatást gyakorolnak az ember érzékszerveire. Ezek a hangok lehetnek kellemes , zenei hatással bírók és lehetnek kellemetlen érzést kiváltók. Mivel az egyén reakciója változó, a zene a legtöbb ember számára mély benyomást eredményez. A muzsikálás, a zene milyensége, hatása is teljesen egyénre szabott. A …

Érdekel a cikk folytatása? »