Az utóbbi években egyre többet utazunk külföldre, mind magánemberként (nyaralni, kirándulni, tanulni) és mind üzletemberként. Ezen utazások nagy része ráadásul leggyakrabban a levegőben történik – melynek előnyeiről mindannyian tisztában vagyunk. Az utóbbi 30 évben a repülővel történő utazások száma, évente mintegy 7 százalékkal nőtt, mely fejlődésben csak a 2001-es terrortámadás …
Érdekel a cikk folytatása? »A szélenergia Európában és Magyarországon
Európa szélenergia hasznosítását 2008-ban Németország vezette 23903 MW elméleti maximum teljesítménnyel. A második helyen Spanyolország állt 16740 MW-tal. Európa többi országa jelentősen le van maradva a szélenergia hasznosításában. Dániában az összes áramfelhasználás 21,3%-át fedezi a szélerőművekben termelt energia mennyisége. Az EU-27 átlaga 3,8% volt. Megállapíthatjuk, hogy a volt keleti blokk …
Érdekel a cikk folytatása? »Az Európai Unió létrejötte
Az Európai Szén- és Acél közösséget a II. világháborút követően Franciaország, Olaszország, Belgium, Hollandia, az NSZK és Luxemburg hozta létre 1951-ben. a cél a tagállamok közötti szén- és acél forgalom szabályozása volt, annak érdekében, hogy elkerüljenek egy újabb háborút Németország és Franciaország között. Ezen hat tagállam 1957-ben hozta létre az …
Érdekel a cikk folytatása? »Az euró előnyei és hátrányai
Az euró számos előnnyel és hátránnyal rendelkezik, melyek napjainkban a nehéz gazdasági helyzet miatt még inkább előtérbe kerültek. Előnyei: – Stabil valuta, gazdasági stabilitást okoz – Átváltási költségek megszűnnek – Az árak összehasonlíthatóvá válnak – Árfolyamkockázat megszűnik – Az alacsony kamatlábak fokozzák a versenyt, a beruházási, hitelezési kedvet – Növeli …
Érdekel a cikk folytatása? »Pár szó az EU-ról: az Európai Minőségpolitika
A minőséget úgy is megfogalmazhatjuk, mint egy cél eléréséhez használatos eszközt. Azonban a cél sohasem maga a minőség fejlesztése, hanem ez esetben az általa létrehozható versenyképesség fokozása. Régebben a minőségirányítási stratégiák a gyártás ellenőrzésére korlátozódtak. A modern stratégiák viszont az egész szervezetet nézik, és céljuk a vásárlók elvárásainak folyamatos teljesítése, …
Érdekel a cikk folytatása? »A versenyképesség és a minőségpolitika kapcsolata
A gazdasági élet legfőbb mozgatórugója a versenyképesség. A piacokon a verseny egyre erősödik, így a cél a versenyképesség növelésében nyilvánul meg. Az európai gazdaság egy olyan új üzleti környezettel áll szemben, mely alapvető jellemzői a globalizációs folyamatok, a nagy igényekkel fellépő vevők, az új technológiák megjelenése, a folyamatos technikai, technológiai …
Érdekel a cikk folytatása? »