Sokáig azt hitték, hogy a tejfogaknak nincs különösebb jelentőségük; ma már tudjuk, hogy gondozásuk nagyon fontos. A tejfogak „vezetik be” a maradandó fogakat, biztosítják, azok jó elhelyezkedését. Ha a tejfogat ki kell húzni, mert lyukas, lehetséges, hogy a fog mögötti csontrész is károsodott és nem ad kellőtartást a maradandó fognak. …
Érdekel a cikk folytatása? »Fogzás
Fogzásnak nevezik a csecsemő első fogainak kibújását. A fogzás rendszerint hat-hét hónapos kor körül kezdődik és 18 hónapos korig a legtöbb tejfog megjelenik. A csecsemő erősen nyáladzik, szájába tömi az ujjait, rágja őket és minden keze ügyébe kerülő tárgyat. Csüng környezetén és ingerlékeny, nem alszik jól, s a szokásosnál többet …
Érdekel a cikk folytatása? »A baba-mama kapcsolat fejlődése a 4-5-6.hónapban
4.hónap: A negyedik hónapban a legtöbb kisbaba olyan érdeklődéssel fordul a világ felé, hogy az édesanyában felmerülhet a kérdés: máris megkezdődött az eltávolodás, mielőtt igazán egymásra találtunk volna? Miért szopik csak öt percig, miért olyan boldog bárki fölé hajol? Már éjjel sem ébred fel annyiszor… Más anya nem bánkódik, inkább …
Érdekel a cikk folytatása? »A szilárd ételre szoktatás
A csecsemő az első 6 hónapban kizárólag anyatejet valamint ennek hiányában tápszert fogyaszt. Ez tökéletesen megfelel igényeinek mindenféle szempontból, főként azért is, mert életkori sajátosságainál fogva még egyéb táplálékot nem tud megfelelően magához venni és hasznosítani szervezete. Sok szülőnek okoz dilemmát, mikorra tegyék azt az időpontot, amikor először szilárd étellel …
Érdekel a cikk folytatása? »Amikor fogzik a baba
Vannak csecsemők, akik sírás nélkül vészelik át a fogzás időszakát, de a legtöbb babánál ilyenkor rossz alvás, nyűgösebb viselkedés, enyhe hőemelkedés figyelhető meg a fokozott nyáltermelés mellett. A tejfogak már a terhesség 7-8. hetében elkezdenek kifejlődni, kinövésük pedig a baba 6 és 24 hónapos kora között várható. Gyermekünk fájdalmait elmulasztani …
Érdekel a cikk folytatása? »5. hónap a csecsemő életében
Ebben a korban képes megérteni az egyszerű fogalmakat, gondolkodása felgyorsul. Tudósok állítása szerint az újszülöttnek 5-10 perc szükséges ahhoz, hogy hozzászokjon az új dolgokhoz, míg a 3 hónapos csecsemő 30 mp-2 perc alatt képes rá, addig a 6 hónapos csecsemőnek 30 mp is elég. Ilyenkor kísérletezik, az ok-okozati összefüggéseket figyeli. …
Érdekel a cikk folytatása? »A bamasszázs jótékony hatása
Manapság egyre gyakrabban lehet hallani, hogy az újdonsült anyukák babamasszázsra hordják gyermekeiket. Bár sokan talán egy újabb divathóbortnak tartják, vagy annyira nem tudnak róla semmit, hogy összekeverik a babatornával, valójában egy nagyon hasznos tevékenységről van szó. Nem véletlen, hogy mára Magyarországon is védőnők százai sajátítják el a babamasszázs oktatásának képességét, …
Érdekel a cikk folytatása? »A fogzás
A fogzás 5-6 hónapos kor körül kezdődik, de ez minden gyereknél változó. Első jelei már 3-4 hónaposan jelentkezik, ami a nyálzás. Egyes babák képesek egész nap nyálazni, még vannak akiknél, csak 1-2 napig tart. Másik jellemző tünete az állandó rághatnék, ilyenkor a kicsi mindent a szájába vesz, kezecskéjét rágja, cumiját …
Érdekel a cikk folytatása? »