A megújuló energiaforrások közül az egyik a geotermikus energia, amely a Föld belső hőjéből származó energia. A római időkben a termálvizet többek között gyógyításra, valamint fűtésre használták. A hévizek gyógyító hatását a mai kor embere is ismeri és eredménnyel alkalmazza. A geotermikus energia kitermeléséről és hasznosításáról már a XX. század …
Érdekel a cikk folytatása? »Napenergia
A napenergia: A Napban lejátszódó mag fúziós folyamat során keletkező energiát jelenti. Ennek az energiának egy része szétsugárzódik a Nap köré. A Föld Naptól való távolságának megfelelően merőleges síkba terjed az iránya. A Napenergia sugárzó fény és hő, melyet az emberek hasznosítottak már ősidők óta számos fejlődő technikával. A napsugárzás …
Érdekel a cikk folytatása? »Sörkollektor – megújuló energia ingyen, a hétköznapokban
A megújuló energiaforrások kapcsán az átlagember leginkább az energiafű, a szélenergia, a víz és a Nap kiapadhatatlan erőforrásáról olvashat. Mindezek azonban a hétköznapokban elérhetetlennek tűnnek: senki nem termeszt magától energiafüvet, nem telepít szélerőművet, és a milliós költségű napelemek megvásárlását is csak igen kevesen engedhetik meg maguknak. Az emberi találékonyság azonban …
Érdekel a cikk folytatása? »Nem szerencse dolga
A kéményseprő-ipari közszolgáltatás a kémények és tartalék kémények, valamint azok tartozékainak műszaki ellenőrzését és szakvélemény kiadását foglalja magában. A kéményseprők tevékenységét a 27/1996. (X. 30.) rendelet, valamint a 18/2001. MÖK rendelet szabályozza, mivel az élet-, tűz-, vagyon- és környezetvédelmi feladatok hatalmas felelősséget rónak az ebben a közszolgáltatásban dolgozókra. A törvény …
Érdekel a cikk folytatása? »A geotermikus energia felhasználása
A geotermina a rétegvizek melegének vagy a vulkánok természetes gőzeinek felhasználását jelenti. Izland szigetén fúrótornyok százait telepítették már, és a terület fűtését javarészt a geotermikus energia felhasználásával oldják meg. Vulkanikus területeken jó megoldás a magma és a láva melegének közvetlen felhasználása. A geotermikus energia megfelelő felhasználása geotermikus hőszivattyúk segítségével történik. …
Érdekel a cikk folytatása? »Izland csodája
Izland a világ egyik legkülönösebb országa. Elsősorban déli és keleti részét vulkánok tarkítják, ugyanakkor a sziget területének 10 százalékát hatalmas, néhol 1 kilométer vastagságú jégmezők fedik. Az izlandiak a vikingek leszármazottai, de a rideg vidéken skótok és írek is megtelepedtek, s ebből a különös egyvelegből alakult ki az ország mai …
Érdekel a cikk folytatása? »