Kezdőlap / Tag Archives: gyümölcs

Tag Archives: gyümölcs

Idős gyümölcsfa gondozás

Idősebb fának az 5-6 éves fákat lehet nevezni. A tavasszal végzett nyesés alkalmával a fák tövén fejlődő tő-és gyökérhajtásokat, a törzsön vagy a koronaágon fejlődő vízhajtásokat tőben lenyesve eltávolíthatjuk. A fák elhalt, felhámló kérgét vigyázva, hogy az élő részt meg ne sértsük, kaparó vassal lekaparjuk, a kéreg repedéseit drótkefével kitisztogatjuk. …

Érdekel a cikk folytatása? »

Do you speak English? Angol skype tanulás

Manapság számtalan lehetőséget biztosít az internet az emberek számára, nem csak barangolni tudnak, szörfözni a világhálón, hanem a nyelvoktató programok segítségével idegen nyelvet tanulni. Egyik legkedveltebb forma a skype nyelvtanulás, ha rendelkezünk mikrofonnal, kamerával, akkor a világ minden részéről elérhetünk partnereket, akikkel tanulhatjuk az angolt. Hasznos, tudniillik hiszen ha megnézzük …

Érdekel a cikk folytatása? »

Kajsziművelés

Őszibarackot elsősorban hazai ellátásra termesztünk, mert a külpiacokat a mediterrán országok uralják, annak ellenére, hogy nálunk is évszázadok óta megtalálható. Igaz, elsősorban melegigényes növény és öntözni is kell a bő terméshez Manapság divatba jöttek a lapos barackok is a világon, francia nemesítők már lapos nektarinok egész sorozatát hozták létre. Franciaországban …

Érdekel a cikk folytatása? »

Gyümölcs a kiskertben

Mit? Hová? A gyümölcstermő növények legtöbbjének – a haszon mellett – díszítő értéke (virágzat, lomb, termés) is van. A dió- és a gesztenyefa önmagában is szívet gyönyörködtető látvány, árnyat adó lombja kellemes pihenést nyújt a család aprajának-nagyjának és a vendégeknek. A mogyoróbokor levélzetével, különleges levélrajzolatával, barkáival; a cseresznye nemcsak rubinvörös …

Érdekel a cikk folytatása? »

Kivi

Kínából származik, ahol a folyópartok rendkívül nedves, árnyékos környezetét szereti. Az apró, sárgadinnyéhez hasonló gyümölcsnek számtalan neve terjedt el. Csak néhány éve ismert hazánkban. A növény jellegéből adódóan (hasonlít a melegházi uborkára) termesztéséhez erős tartószerkezetre van szükség. A gyökérzet a talaj felszínéhez közel helyezkedik el. Kétféle hajtása van, a vegetatív …

Érdekel a cikk folytatása? »

Lakóházkert

A kertjük területén lakó tulajdonosoknak a legkedvezőbbek a lehetőségeik. E szerencsés emberek a sok és gyakori kézimunkát igénylő növényekkel, a betegségekre érzékeny gyümölcs-, szőlő-, zöldségfajtákkal, dísznövényekkel is foglalkozhatnak. A jó öntözési feltételek mellett előállíthatók a nagyobb vízigényű, értékesebb gyümölcs- és zöldségfajok. Öntözés hiányában a vízigényes, sőt gyakran egész kis vízmennyiséget …

Érdekel a cikk folytatása? »

Hogyan helyezzük el?

Legfontosabb feltétel a víz! A kút vagy a vízcsap közelébe ültessük a vízigényes növényeket. A zöldségágyásokat a ház és a vízcsap közelébe helyezzük el. A kert távolabbi részének vízellátására érdemes olyan hosszú gumi- vagy műanyag tömlőt beszerezni, amely elér a legtávolabbi sarokba is. Ha épület van a területünkön, akkor annak …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mit termeljünk?

Kiskertünk kialakítása előtt egy alapos tervet készítsünk a telek beosztásáról. A leghelyesebb, ha rajzban is rögzítjük, hogy mit hova akarunk ültetni. A növények jelentős hányada több évig helyben maradó fa, bokor. A gyümölcs-, szőlő- és zöldségfajok kiválasztásakor vegyük számításba, hogy lehetőleg kora tavasztól késő őszig mindig legyen érő gyümölcsünk és …

Érdekel a cikk folytatása? »

Ismerkedés a gyümölcsökkel

A hazai csecsemőtáplálási gyakorlat szerint a babák többsége néhány hetes kortól már kap gyümölcslevet, illetve gyümölcspépet. Ha az anya kifogástalanul táplálkozik, a szopós csecsemőnek erre nincs szüksége. Négy- hat hónapos korban azonban megismertetjük a babát a gyümölcsök és zöldségek présnedvével, ezt követően gyümölcspéppel is. Erre az időre már kialakul a …

Érdekel a cikk folytatása? »

A hozzátáplálás elkezdése

Ma még az orvosok, védőnők körében sincs teljesen egységes álláspont a baba táplálásával kapcsolatban. Abban többé-kevésbé egyetért mindenki, hogy a baba számára legideálisabb táplálék az anyatej különösen életének első pár hónapjában. Így ha nincs egészségügyi akadálya, a babának a legmegfelelőbb eledel az anyatej. A ma legelterjedtebb és legelfogadottabb etetési elv …

Érdekel a cikk folytatása? »