A Betta splendens(sziámi harcoshal) egy gyönyörű hal. Tenyésztett változatát. Fátyolos Bettaként is nevezik. Az ivarérett betta-hím ha meglátja a saját tükörképét, vetélytársat lát benne, és máris feszít a „másiknak” harciassá válik. Szegény hal egyre idegesebb, hiszen tükörképe éppúgy élénkül színben, feszíti úszóit, és támad felé. Ezzel nagyobbá és erősebbé válnak, …
Érdekel a cikk folytatása? »Ikariam
Az internet ma már a korlátlan lehetősége tárháza. Ez vonatkozik az általa kínált szórakozási lehetőségekre is, hiszen számtalan ingyenes online játszható játék közül választhatunk. Az ikariam egy a sok közül, ami garantálja a kikapcsolódást és az önfeledt játékélményt attól függetlenül, hogy mennyi időt tudunk rá szentelni a szabadidőnkből. Az ikariam …
Érdekel a cikk folytatása? »Facebook bökés
Bökés. Egy apró kis gomb a facebook oldalán. Egy a közösségi portál sok „funkciója” közül. Sok felhasználóban fel is merül a kérdése, hogy: na, ez vajon mire jó? Egy időben a bökéssel kapcsolatban ez a hír, vagy inkább hivatalosnak titulált definíció keringett a világhálón: „Facebook hivatalos angol nyelvű szabályzatában áll: …
Érdekel a cikk folytatása? »A pap -Háború a vámpírok ellen
műfaj: horror,misztikus rendező: Scott Stewart főszereplők: Paul Bettany, Karl Urban, Cam Gigandet, Maggie Q, Lily Collins, Steven Moyer, Brad Dourif, Christopher Plummer ró: Hyung Min-Woo forgatókönyvíró: Cory Goodman zeneszerző: Christopher Young operatőr: Don Burgess producer: Michael De Luca, Joshua Donen, Mitchell Peck, Sam Raimi executive producer: Josh Bratman, Glenn S. …
Érdekel a cikk folytatása? »Stephen King: Az
Stephen King 1986-ben készült regénye, hasonló címmel film is készült belőle. 27 évente az alakváltó gonosz entitás (Az) visszatér a földre, hogy gyilkoljon, félelmet és rémületet keltve az emberekben. Mindenki a legnagyobb belső félelme alakját ölti magára, de legtöbbször Krajcáros, a bohóc képében jelenik meg. De a mosolygó arc, gyilkos …
Érdekel a cikk folytatása? »Spartacus: Az aréna istenei
A Spartacust alakító színész (Andy Whitfield) súlyosan megbetegedett. A rendezők felépülésében reménykedve, nem a sorozat második évadját készítették el (nem akarták „éhezni” hagyni a sorozat rajongótáborát,) hanem az előzménysorozatot. Ez a Spartacus: Az aréna istenei (Spartacus: Gods of the Arena) címet kapta. Spartacus csak az elején tűnik fel egy pár …
Érdekel a cikk folytatása? »Spartacus: Vér és homok
2010-ben indult útjára a Spartacus: Vér és homok (Spartacus: Blood and sand) című sorozat. A film több másik filmből már ismert történetvezetést ötvöz, mint például a Róma című sorozat vagy a 300 című filmben használatos speciális és egyedi technikát. Ezek összekovácsolásával olyan sorozatot alkottak a készítők, mely teljesen új megvilágításba …
Érdekel a cikk folytatása? »Gladiátor
Tommy Riley ( James Marshall) édesanyja halála után amatőr boksz mérkőzéseken vesz részt. Hónapokkal később édesapja alkoholizmusa és játékszenvedélye miatt teljesen eladósodtak, így kénytelen egy olyan környékre költözni ahol mindennapos a harc. Nem tolerálják a gyengeségét, sem a feltűnősködést, se a középszerűséget, egyszóval semmit. Mindegy miért kötnek bele valakibe, ha …
Érdekel a cikk folytatása? »Agamemnón
Agamemnón, Mükéné királya és a trójai háborúban a görög hadak fővezére. Homérosz és az ókori szerzők szerint fennkölt, büszke a harcban bátor, ugyan akkor öntelt, önző, nehéz helyzetekben határozatlan és tekintélyét kicsinyesen féltő ember. Trónra kerülését követő néhány év múlva már egyike a leghatalmasabb, leggazdagabb akháj (görög) fejedelmeknek, királyi székhelyét …
Érdekel a cikk folytatása? »Mindig harcban álltak egymással az emberek?
Bizonyos agresszióra való hajlam veleszületett emberi tulajdonság. Az első tudatosan megtervezett és megvalósított háború – azaz „jól kitervelt, közösen elkövetett lopás” – akkor törhetett ki, amikor létrejöttek az első földmíves-települések, és idegenek vetettek szemet a telepesek földjére és javaira. A háború indítékai nagyon változatosak. Az emberek hajlanak arra, hogy összetartsanak …
Érdekel a cikk folytatása? »