A parlagfű pollenjeire érzékenyeknek nyáron érdemes figyelniük arra, hogy elkerüljék étkezésük során a keresztallergiát okozó élelmiszereket. Fogyasztásuk során sokkal közvetlenebb módon érintkeznek szervezetünkkel az allergén anyagok, mint a levegőből belélegezve. Iktassuk ki étrendünkből a magas hisztamin tartalmú ételeket, úgy, mint, az alkoholt (különösen a vörösbort), a füstölt húsokat és húskészítményeket, …
Érdekel a cikk folytatása? »A szénanátha
A szénanátha: Maga az elnevezés félrevezető: a szénanáthát, nem a széna okozza. Rendszerint virágpor allergiáról van szó, melyet a tavasszal és nyáron a füvek, fák, gyomnövények virágából szálló pollen (virágpor) idézi elő. A pollen hatására a sejtek hisztamint és egyébvegyületeket választanak ki, ez váltja ki az orr váladékozását, az orrmelléküregek …
Érdekel a cikk folytatása? »Allergia ellen – természetesen
Gyógyszer. Sok ember számára jelenti ez a szó egy-egy betegség, tünet kezelését. Azonban mégsem biztos, hogy hosszú távon a szó modern értelmében vett, mesterségesen létrehozott készítményeket érdemes szem előtt tartani. Fájnak a végtagok, az ízületek, a fejünk, görcsöl a hasunk? Vegyünk be bátran egy fájdalomcsillapítót, és a gond négy, hat, …
Érdekel a cikk folytatása? »Hogyan alakulnak ki az élelmiszer-allergiás reakciók?
Az allergéneket az élelmiszer összetevőben kell keresni, méghozzá azokat, amelyek felelősek az allergiás reakció kialakulásáért. Ezek általában olyan fehérjék, melyek ellenállnak a hőnek, a főzésnek, a savnak a gyomorban, és a bél emésztő enzimeinek. Ennek eredményeképpen, az allergének túlélik az utat a gyomorba, és a gyomor nyálkahártyáján keresztül bejutnak a …
Érdekel a cikk folytatása? »Az allergiáról általában
Az allergiáról általában A szemed viszket, az orrod folyik, tüsszögsz és csalánkiütésed van. Ezek a tünetek az allergia szezonban újra és újra előjönnek. Minden, amit szeretnénk, hogy ezek nélkül kelljen élnünk, és könnyen tudjunk levegőt venni, és hogy ne vakarózzunk. Valamit csak tehetünk, hogy jobban érezzük magunkat! Végtére is, az …
Érdekel a cikk folytatása? »Az állat allergia
Az állat allergiák előfordulása és gyakorisága Bizonyos felmérések szerint az emberek 15-30%-a allergiás a kutyákra, macskákra vagy más állatokra. A leggyakoribb állatallergia a macskákkal szemben jelentkezik, amelyet a valóságban nem is a macskák szőre okoz, hanem a tisztálkodásuk közben, a szőrükre kerülő nyáluk. Magyarországon sok gyermek szenved allergének által (pl. …
Érdekel a cikk folytatása? »Allergia
Az allergia az emberi szervezetben kiváltott reakció, mely egy, többnyire test-idegen anyag folyamatos jelenléte miatt alakul ki. Specifikus immunválaszon alapul, mégpedig a testünk az anyag hatására túlzott mennyiségű ellenanyagot gyárt. A tünetek akkor jelennek meg, ha a szervezet olyan anyaggal, allergénnel érintkezik, amelyre fokozottan érzékeny: például porral, gyógyszerrel, illetve bizonyos …
Érdekel a cikk folytatása? »Az allergia kezelése
Minden allergiás kezelés alapja az allergén kerülése, amennyiben lehetséges. Ez remélhetőleg javulást eredményez, bármi legyen is a kiváltó ok. A szezonális szénanáthánál nyilvánvaló, hogy a pollenidény elmúltával a tünetek is megszűnnek. A munkahelyi asztma esetében, amennyiben időben sikerül felismerni a betegséget, javulást hoz, ha a betegségben szenvedőt eltávolítjuk az allergén …
Érdekel a cikk folytatása? »Allergia
Az allergiát szervezetünk immunrendszerének egy fokozott reakciója váltja ki, valamilyen anyag (allergén) hatására. Ilyenen lehet például a pollen (virágpor), állati szőrök vagy mérgek, atka, penész spórák, vagy más szabad szemmel nem látható élőlények, élelmiszerek, gyógyszerek, vegyszerek, nehézfémek, stb. Ezek az anyagok normális körülmények között semmilyen választ nem váltanak ki a …
Érdekel a cikk folytatása? »