Kezdőlap / Tag Archives: hüllő

Tag Archives: hüllő

A török és a lemezujjú gekkó

Török gekkó Jegyei: láthatóan karcsúbb a nála termetesebb fali gekkónál, de ahhoz hasonlóan hátát és farkát feltűnő, hosszanti sorokba rendezett bőrdudorok borítják. Hátoldala enyhén áttetsző sárgás, világosbarna vagy barnás rózsaszínű, sötét, eltérő méretű pöttyökkel, amelyek a farkon keresztsávokba mennek át. Karmos ujjainak alsó oldala 2 sor tapadókoronggal van ellátva, amelyek …

Érdekel a cikk folytatása? »

A leopárdgekkó tápláléka

A leopárd gekkók rovarevők, így etetésük sem túl nagy feladat. Kedvelik a tücsköt, sáskát, viaszmoly lárvát, gyászbogarat, kukacokat,egyéb lárvákat, a kisebb földigilisztákat is szívesen fogyasztják. A legideálisabb táplálék számukra a tücsök, kisállat kereskedésben is beszerezhetjük, vagy szabadtéren is foghatunk, ilyenkor azonban óvakodjunk a vegyszerrel kezelt területektől, hiszen ez nem csak …

Érdekel a cikk folytatása? »

A leopárd gekkó tartása

Tartásuk nem túl nehéz, azonban alapvető szükségleteikre fontos odafigyelnünk. Annak ellenére, hogy könnyen tarthatók, egyáltalán nem igénytelenek. Egy hím mellett több nőstényt is tarthatunk. Társasági állatok, de jobb, ha több hímet nem tartunk egy helyen, mert azok agresszívak lehetnek egymással. Egy 100*50*40es terrárium elegendő egy hím és két- három nőstény …

Érdekel a cikk folytatása? »

Leopárd gekkó

A leopárd gekkó manapság igen elterjedt hüllő. Kezdő terraristák, akár gyerekek számára is kifejezetten előnyös , hiszen viszonylag kis helyen is tartható, dekoratív, nem túl drága, szelíd, barátságos, hamar megszokják az emberi társaságot, és nem lépnek le olyan könnyen, mint a többi gekkóféle. Ugyanis a leopárd gekkónak nincsenek tapadókorongjai, helyette …

Érdekel a cikk folytatása? »

Bordás gőte

Jegyei: feltűnően erőteljes alkatú gőte, lapos és széles fején kicsiny gombszemekkel, bőre szemölcsös, izmos lábain rövid, a hegyükön sárgás vagy narancsos ujjak vannak. Az alsó élén fakó sárga farka a törzzsel legalább egyenlő hosszú, oldalról lapított, a vízben élő példányoknál széles bőrtaréj fut rajta végig. Háta sárgásszürke, olaj szürke vagy …

Érdekel a cikk folytatása? »

Ibériai szalamandra

Chioglossa lusitanicaJegyei: igen fürge szalamandra, hosszan elnyúló, oldalt bordázott törzzsel és kecses lábakkal; bőre sima. csillogó, szemei kidüllednek. Háta barnás vagy feketés, többnyire két szembetűnő, arany-barna vagy rézvörös hosszanti csíkkal, amelyek a feltűnően hosszú farkon egyesülnek. Hasi oldala barnás. A hím farka keskenyebb, párzási időben felkarjának belső oldalán nászredő látható. …

Érdekel a cikk folytatása? »

Pápaszemes szalamandra

Elterjedése: szigetszerű, a nyugati Appenninekben Liguriától Campaniáig, ésCalabria magasabb fekvésű részein.A Papaszemes szalamandra más néven Salamandria terdigitata egy igen lenyűgöző hüllő.Élőhelye: nedves, buja aljnövényzettel ésbokrosokkal benőtt völgyek, valamint ritkás erdővel borított hegyoldalak. Jegyei: kicsi, hosszú farkú, soványnak tűnő szalamandra, nyújtott törzzsel, kiálló bordákkal és fénytelen, szemölcsös bőrrel. Hátoldala barnás vagy feketés, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Közönséges kaméleon

A közönséges kaméleont más néven európai kaméleont a hüllők osztályába sorolhatjuk. leginkább Afrikában, Spanyolországban terjedt el. A kaméleon törzse kb. 30 cm továbbá a farka is kb. 30 centiméter. Nyelve eléri a 30 centimétert, nagyon ragadós tud lenni. A kaméleon képes egymástól külön – külön mozgatni a szemeit, ennek köszönhetően …

Érdekel a cikk folytatása? »

Szivárványos boa

A szivárványos boa átlagos mérete 130-160 centiméter. A nagyobb példányok elérhetik a két métert is de ez igen ritka. Éjszakai állatok, viszonylag nyugodt természetűek, ehhez azonban folyamatos kézhez szoktatást igényelnek, ha hosszabb ideig nem foglalkozunk velük vadabbá válhatnak, ilyenkor már nehezebb őket újra kézhez szoktatni. Nevüket a kültakarón elhelyezkedő, prizmaként …

Érdekel a cikk folytatása? »

Bordás gőte életmódja

Állandó vizekben a kifejlett példányok gyakran egész évben vízi életet élnek. Mivel egyes élőhelyeiken nyáron minden vízfelület és a felső talajrétegek is kiszáradnak, és ekkor a bordás gőték is eltűnnek, gyanítható, hogy ilyenkor nagyobb csapatokban nyirkos földi üregekbe húzódnak hosszabb kényszerpihenőre. Ilyen rejtekhelyet sajnos még nem sikerült találni. Az esők …

Érdekel a cikk folytatása? »