A japán császárság már 1914 előtt sikeres hódító politikát folytatott. Megszerezte – többek között – Koreát és Tajvant, Kínában kiváltságot kapott Kvantung tartományban. Az Egyesült Államok távol-keleti érdekei sérelmének tekintette a japán terjeszkedést, amelyet diplomáciai eszközökkel kívánt feltartóztatni. Az amerikai kormány kezdeményezésére 1921. novembere és 1922. februárja között Anglia, Japán, …
Érdekel a cikk folytatása? »Tosa
Japán fajta, 1868 és 1912 között tenyésztették ki; a japán hegyi fajtákat keresztezték bullterrierrel, bulldoggal, német doggal és bernáthegyivel. A második világháború után erősen lecsökkent az állomány, jelenleg kb. 3000 tosa élhet Japánban. Testfelépítése: nagy testű, feje nagy, erőteljes, füle lelóg, szeme vörösesbarna, törzse hosszú, háta vízszintes, egyenes. Eredetileg őrző-védő …
Érdekel a cikk folytatása? »A meditálók titkos fegyvere: a füstölő
Manapság a füstölők egyre divatosabb kellékeivé válnak a háztartásoknak. Sokan csak egyszerűen a tér tisztítására, illatosítására, saját örömükre használják, azonban többek számára a füstölés egy szertartás, szent és sérthetetlen. Ezek az emberek rájöttek, hogy a füstöléssel egy új világ nyílik meg előttünk, a környezetünk és saját szellemünk megismerése segítségével is …
Érdekel a cikk folytatása? »2011-es Japán Nagydíj, Suzuka
Az 53 körös Suzuka nagydíjon egyetlen egy kérdés volt, Sebastian Vettel megnyeri e második világbajnoki címét. Az időmérő is a Red Bull-nak kedvezett mivel Vettel megnyerte az időmérőt. A rajtnál minden autó tisztán eljött, nem történt baleset. Egy kisseb incidens azért történt, amikor Vettel egy kicsit leszorította Button-t a fűre …
Érdekel a cikk folytatása? »A 2011-es Japán Nagydíj Időmérő
A mezőny ahogy Japánba érkezett már nem volt sok nyitott kérdés a hétvége előtt, mivel Sebastian Vettel már csak egy pontra volt második világbajnoki címe eléréséhez. A szabadedzéseken meglepetésre folyamatos McLaren fölény volt Jenson Button jóvoltából. Igaz Vettel a három szabadedzésen kétszer is második volt, de így izgalommal várták a …
Érdekel a cikk folytatása? »A japán és koreai zene
A japán zene fejlődéstörténete számtalan periódusra osztható. Az első fázis a 6. századig tartott, amikor az ország, amelyet addig klánok irányítottak, egységes birodalommá fejlődött. A fejlődés második szakasza alatt – amely 3 évszázadon át tartott – jelent meg Japánban az ázsiai kontinens zenéje és táncai, illetve a buddhizmus. Ebben az …
Érdekel a cikk folytatása? »Akita
Az akita (akita inu vagy akita ken) egy Japánból származó kutyafajta, amely nevét Akita tartományról kapta. Nevezik matagi inunak is, amely arra utal vissza, hogy eredetileg nagyvadakra, például medvére vadásztak vele. A második világháború alatt az akita szinte teljesen kihalt, nagyrészt az élelem hiányának következményeként. Később a fajta szerelmeseinek hála …
Érdekel a cikk folytatása? »Fucu no mitama legenda
A curugi rendkívül fontos szerepet tölt be a japán mítoszokban, amelyekben két isteni kardot említenek: a Fucu-no-mitama-no-curugit és a Kuszanagi-no-curugit. A Fucu-no-mitama-no-curugi önmaga is kami (isten). Nem más, mint „az ország átengedésének mítoszában” a földi világot meghódító követ, Takemikazucsi. Amikor Takemikazucsi Ókuninusitól az ország átengedését követelte, egy kardot fejjel lefelé …
Érdekel a cikk folytatása? »A Himedzsi vár
A japán építészet egyik legcsodálatosabb remekműve Honsú szigetén található, Tokiótól 650 km-re nyugatra. A fából, kőből és némi fém felhasználásával készült Himedzsi várkastély építését 1580-ban kezdték meg a Himedzsi városa melletti hegytetőn, aztán a 17. század legelején kibővítették és megerősítették. Mint utóbb bebizonyosodott, erre nem igazán volt szükség, mert a …
Érdekel a cikk folytatása? »A nihontó megjelenése
A japán budó-történetnek ebben a korszakában különös figyelmet érdemlő esemény volt a japán kard tökéletesedése. A fémkultúra valószínűleg az i.e. 3. század végén, a Jajoi-korszak elején került Japánba. Ahogy már említettük, fegyverként főleg az egyélű kard vált használatossá. Ezt a Kínából származó, teljesen egyenes pengéjű kardot csokutónak („egyenes kardnak”) nevezték, …
Érdekel a cikk folytatása? »