A 20. század, legfőképpen pedig az utóbbi évtized nagy olajárrobbanása, illetve a kőolajtartalékok fogyása már korábban is arra késztette a tervezőket, hogy olyan járműveket építsenek ki, amelyek nem benzinnel vagy gázolajjal működnek. Ebbe a sorba illeszkedik az elektromos autó és továbbfejlesztett változata a napenergiát hasznosító járművek kifejlesztése is. Ha azonban …
Érdekel a cikk folytatása? »Az energia elérhető
Földünk készletei végesek, ezt már tudjuk néhány évtizede, de igazán most kap teret, annak a vizsgálata, hogy mit tehet egy hétköznapi ember az energia pocséklás ellen. Sokan gondolják azt, hogy semmit, de valóban nagyon is sokat. Használjuk ki a szelet, a nap erejét a föld természetes hőenergiáját, építsünk passzív házat. …
Érdekel a cikk folytatása? »Napenergia
A napenergia szinte mindennap az alapja, nélküle nem lenne élet a földön. Bőséges energia, ami bármilyen mennyiségben, bármeddig felhasználható. A jövő energiája. A Nap sugárzó földet érő teljesítménye több ezerszerese az emberiség jelenlegi energiaszükségletének. Évente annyi napenergia érkezik a Napból a Földre, amennyi 60 milliárd tonna kőolaj elégetéséhez szükséges. Ennek …
Érdekel a cikk folytatása? »Szőlővenyigéből energia
A vörösboráról híres Villányban egy mintaprogram kidolgozása kezdődött el a közelmúltban, mely egy megújuló energia előállítására és hasznosítására irányul. Szőlővenyige feldolgozására alkalmas brikettgyár felépítése szerepel az önkormányzat terveiben. Ehhez pályázati támogatásra számítanak, illetve a többi szőlőtermelő falu aktív szerepvállalására. Villányban és az ugyancsak szőlőtermesztéssel, bortermeléssel foglalkozó környező településeken képződő melléktermék, …
Érdekel a cikk folytatása? »Napenergia a mindennapokban
Manapság egyre gyakrabban kerül a figyelem középpontjába a környezetvédelem. Na és persze ezzel kapcsolatban a rengeteg szennyező anyagról is szó esik, amik egytől egyig nem megújuló energiahordozókból származnak. Sokan kérdezik: mi a megoldás? A válasz igen egyszerű. Olyan energiaforrásokat kéne használnunk, amik nem szennyezik a környezetet, ezeknek pedig jelentős előnye, …
Érdekel a cikk folytatása? »Napenergia
A napenergia képezi az alapját majdhogynem valamennyi természeti folyamatnak, beleértve az emberi életet is. Bőséges, tiszta, szabadon hozzáférhető és mindenütt rendelkezésre álló energiát biztosít most, és az elkövetkező év milliárdok során. A napenergia maximális kiaknázása szükséges lépés ahhoz, hogy biztosíthassuk a fenntartható energiaellátást, megvédjük bolygónkat és az elkövetkező generációk egészségét. …
Érdekel a cikk folytatása? »A környezetbarát megoldás
A megújuló energiaforrás egy természeti jelenség amiből energia nyerhető ki, de folyamatosan újratermelődik és így kifogyhatatlan jelleget kölcsönöz magának. Emellett nem károsítja a környezetet viszont nem is áll az emberi fejlődés útjába. Ilyen például a napenergia, szélenergia, a vízenergia, az árapály-energia, a geotermikus energia és a napelem. Ez utóbbi talán …
Érdekel a cikk folytatása? »A napenergia
Aktív és passzív energiatermelés: e két módja létezik a napenergia hasznosításának. A napból érkező energiát naperőművekben alakítják át elektromos árammá. A passzív módszer használatakor az üvegházhatást használjuk ki hő termeléséhez. Ez a napenergia-hasznosítás ág főként akkor használható, amikor a külső hőmérséklet hatására az épület hőmérséklete már lecsökken, ugyanakkor a napsugárzás …
Érdekel a cikk folytatása? »Természetes energiák
Megújuló energia – a természeti jelenségek kölcsönhatásából kinyerhető tiszta energia, úgy mint: napenergia, vízenergia, szélenergia, geotermikus energia. A megújuló energiaforrásnak mondjuk azon természeti jelenségeket, melyekből az energia úgy nyerhető ki, hogy jelentősebb emberi beavatkozás nélkül legfeljebb pár éven belül az újratermelődik. Az megújuló energiaforrások jelentősége, hogy használatuk összhangban van a …
Érdekel a cikk folytatása? »Megújuló energia világszerte
Mik a megújuló energiaforrások? A megújuló energiaforrások szinte kimeríthetetleneknek tűnnek. Ez azért van, mert az előállításuk, illetve megújulásuk, újraképződésük során, összehasonlítva a hagyományos forrásokkal, nem csökken a mennyiségük, folyamatosan képesek újratermelődni. További fontos jellemzője a megújuló energiaforrásoknak a szennyezőanyag-kibocsátások terén, hogy mind a vízre, mind a levegőre vonatkozva, elhanyagolható környezeti …
Érdekel a cikk folytatása? »