Kezdőlap / Tag Archives: terhesség

Tag Archives: terhesség

Méhen kívüli terhesség

Tünetei: gyakran a fiatalkori összeragadt méhkürt (Adnexitis) következménye: az anyaság időszakát fiatalkori, feldolgozatlan problémák árnyékolják be a petesejt túl korán fészkeli be magát: türelmetlenség a terhesség körül, se magunknak, se a petesejtnek nem hagyunk elég időt a kifejlődésre a termékenység rossz helyen történik meg (a méhen kívül): félrevezetett kreativitás kettős …

Érdekel a cikk folytatása? »

Császármetszés

Tüneti szintek: 1. a gyermeknél: vágyik arra, hogy még elidőzhessen „Csodaországban” a leválás elodázása így szeretne fontossá és jelentőségteljessé válni életmintája: „lássák csak, hogy belőlem még lesz valami” 2. az anyánál: nem szeretné a gyermeket ki- és elengedni, nem akar tőle idejében elválni a terhességet kevésbé élte át, élvezte tudatosan, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Családtervezés tudatosan

Sajnos egyre többen kénytelenek szembenézni azzal a ténnyel, hogy telnek-múlnak az évek, de a várt baba nem érkezik meg. Azt is szomorúan lehet tapasztalni, hogy nem mindegy milyen nőgyógyászhoz és milyen tanácsadásra látogatnak el a párok. Azoknál a nőknél, akiknél már sajnos bekövetkezett a vetélés fontos, hogy rendesen utána járjanak …

Érdekel a cikk folytatása? »

Folát

A folát gyűjtőnév, a B vitaminok csoportjában tartozó vegyület neve. Legtöbbünk elegendő mennyiségű foláthoz jut a mindennapi étkezés során, ám a termékeny korban lévő nőknek szüksége lehet rá, hogy étrendkiegészítő formájában is magukhoz vegyék, ugyanis a magzat fejlődéséhez nagyobb mennyiségben van rá szükség. Mi a különbség a folát és a …

Érdekel a cikk folytatása? »

A kismama étrendje

Hazánkban manapság a várandós nők átlagos zsír bevitel lényegesen magasabb a megengedettnél. Célszerű, ha zsiradékok biztosítják a napi összenergia- bevitel 25-30%-át. Terhesség alatt jelentősen fokozódik a vitamin- és ásványi anyag- szükségletünk, ezért a napi étrend összeállításából nem szabad mellőzni a főzelékféléket, salátákat. Ajánlott minél több nyers zöldség és gyümölcs fogyasztása, …

Érdekel a cikk folytatása? »

A vérszegénység

A vashiányos vérszegénység, más néven anémia a leggyakoribb hiánybetegség. Mivel a menstruáció alatti vérvesztéssel a szervezet vasat is veszít, a nőknek jobban oda kell figyelniük az elegendő vasbevitelre. Ez a betegség a vas felszívódásának és a vörösvértestek számának csökkenése miatt lép fel. A vas a hemoglobin fontos alkotóeleme, amely a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Bárcsak tudtam volna

A terhesség ideje alatt célszerű eljárni a terhességi tanácsadóba és a terhesklubokba. Az első babám érkezése előtt ezt kihagytam, a második születése előtt viszont már rendszeresen eljártam. Nem bántam meg, sőt nagyon jó volt. Ezeken a helyeken találkozhattam olyan nőkkel, akik körülbelül arra az időre várták a babájukat, mint én. …

Érdekel a cikk folytatása? »

A gyermek utáni vágy

A gyermek utáni vágy olyan hajtóerő, amely segít leküzdeni mindazokat a félelmeket, amelyek a terhesség vállalásából adódhatnak. Két felnőtt ember megfontolt, felelősségteljes döntése alapján létrejött terhességből várhatóan egészséges gyermek születik. Bár tagadhatatlan, hogy a közös gyermek a párkapcsolat erősítésének lehetséges formája, ez csak akkor érvényesül, ha közös akarattal tervezett és …

Érdekel a cikk folytatása? »

A teherbeesés időpontja

Bár az asszonyok ciklusainak hossza különböző lehet, a többség 26-30 naponként menstruál. Korábbi tapasztalatok – amelyek elsődlegesen a terhesség elkerülését, az ún. biztonságos közösülési időpontot voltak hivatottak meghatározni – a középső hétre tették a peteérés és a valószínűsíthető teherbeesés időpontját. Ha nem a terhesség megelőzése, hanem létrehozása a célunk, akkor …

Érdekel a cikk folytatása? »

A közösülések gyakorisága

A teherbeesés valószínűségét nemcsak a megfelelően kiválasztott időpont, de az optimális megtermékenyítő képességű ,herma is növeli. Mivel a ritkább közösülés koncentráltabb spermát, magasabb spermiumszámot eredményez, célszerű a megtermékenyülés várható ideje előtt néhány napig tartózkodni a közösüléstől. 2-3 napos megtartóztatás után többnyire nagyobb mennyiségű és jobb minőségű ondó ürül. Egy kis …

Érdekel a cikk folytatása? »