Kezdőlap / Tag Archives: víz

Tag Archives: víz

Irány a víz alá!

Sok embert foglalkoztat, hogy mi is rejlik a vizek mélyén. Legegyszerűbb módja a vízfelszín alatti világ felderítésének egy alap nyílt vízi búvártanfolyam elvégzése. Igaz sokan szabad tüdős merüléssel is megpróbálkoznak pár alap felszereléssel meghódítani a rejtélyek világát, bár közel s távol nem tudják úgy felfedezni a mélység izgalmait.. A kezdő …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mit egyen a baba?

Sok szülő nem tudja, hogy attól, hogy a babának megjelentek az első fogacskái, még nem eheti ugyanazt, amit mi eszünk. Főzhetünk már közös „valódi” ételeket, ami nagyon jó érzés a sok össze-visszaturmixolt zöldség-gyümölcs után, de néhány fontos szabályt be kell tartani, különben gyermekünk pocija nem lesz túl hálás az egyébként …

Érdekel a cikk folytatása? »

Golden Retriver az igazi társ

A Golden Retriver igazi családi kutya. Története a 19. századba nyúlik vissza. Ekkor tenyészették ki a fajtát vadászatra Skóciában. Ősei közt szerepel az ír szetter, fekete retriver, véreb és spániel is. 1900-as év elején született meg a fajta standardja mely a mai napig érvényes. Rendkívül jó vadász kutya. Főleg vízi …

Érdekel a cikk folytatása? »

Babaúszás

Ősidőktől fogva belénk programozott kapcsolatunk a vízzel. A folyadékkal telt közeg érzése már az anyaméhben átjárja a babákat. Napjainkban alapvetőnek minősül, hogy az ember tud úszni. Megtanulható gyerekkorban is, viszont minél előbb kialakul a víz szeretete a kicsikben, annál könnyebb dolga lesz a későbbiekben, és akkor még nem is ejtettünk …

Érdekel a cikk folytatása? »

Vízenergia

A föld jelentős részét víz borítja. Az élet nélkülözhetetlen alkotó eleme. Mindig megújuló alternatív energia forrás. A víz évezredeken keresztül alakította építő romboló hatásával a föld felületét folyamatosan átformálva azt. Már az ókorban is felfedezték, hogy a vizet munkára lehet fogni és az hasznot hozhat. Eleinte a víz munkáját főként …

Érdekel a cikk folytatása? »

Energia: megújulunk?

Korunk egyik legmeghatározóbb globális aggálya – és egyben közhelye -, hogy mi lesz velünk, ha kiapadnak Földünk kőolaj-, kőszén- és földgázkészletei. Merthogy igencsak feszegetjük bolygónk lehetőségeinek határait: széntartalékaink körülbelül 170, míg kőolajunk mindössze 20-40 évig elegendő, ha nem csökkentjük a kitermelést. Energiára pedig szükségünk van, megfelelő alternatívánk viszont egyelőre nincs, …

Érdekel a cikk folytatása? »

A vízenergia

A víz energiáját már nagyon rég óta használja az emberiség különböző feladatok elvégzésére. A folyók, tavak és tengerek mechanikai energiáját alakítjuk át ma már elektromos energiává, míg régen közvetlenül mechanikai energiává. Az átalakítható energiamennyiség növelése érdekében a folyóvizeket gátak segítségével felduzzasztják, majd az erőműben a turbinákra engedik. A lezúduló víz …

Érdekel a cikk folytatása? »

Vissza a természetbe

Mióta élet van a Földön használjuk az Isten adta, mondjuk így, lehetőségeket. A szél, a víz és a nap energiájában rejlő lehetőséget már nagyon régen felismerte az ember, az állatok pedig már ősidők óta tudják, hogyan tudják saját hasznukra fordítani. Gondoljunk csak arra, hogy a madarak a szél energiáját, felhajtóerejét …

Érdekel a cikk folytatása? »

Tőserdő

Tőserdő a Kiskunsági Nemzeti Parkhoz tartozó természetvédelmi gyöngyszem. Kedvelt turisztikai célpont. A Tisza egyik holtága adja a terület központját. Ez a szakasz 1850-es évek Vásárhelyi Pál folyószabályozási tervei alapján lett az élő Tiszáról leválasztva. Ez a terület az ősi Tisza hangulatát és valóját őrizte meg természeti faunájával. Kb. 7 km …

Érdekel a cikk folytatása? »

Legfontosabb megújuló energiaforrásaink

A megújuló energiát valamilyen természeti jelenségből nyerhetjük folyamatosan ki. Ezt megújuló energiaforrásnak nevezzük. A fenntartható fejlődés alapelveivel összhangban van, vagyis nem árt a környezetnek, de a civilizációs fejlődésnek sem állja útját. Előnyük, hogy nem szennyezik a környezetünket, úgy mint a nem megújuló, fosszilis energiaforrások. (Például a kőszén vagy az urán) …

Érdekel a cikk folytatása? »