Kezdőlap / Tag Archives: kínai orvoslás

Tag Archives: kínai orvoslás

Mikor ne alkalmazzuk az akupunktúrát?

Az akupunktúrás orvosi kezeléseknek nincsenek igazi mellékhatásai, habár bizonyos betegségek gyógyítására még ritkán alkalmazták őket. Ugyanakkor hasznos a szorongásos és a pszichoszomatikus betegségek esetén, nagy segítség sok krónikus, degeneratív betegségnél is, illetve akut panaszoknál, főleg ha azokat fájdalmak is kísérik, például enyhítheti a rákos betegeknél a kemoterápia kiváltotta tüneteket. Használható …

Érdekel a cikk folytatása? »

Miért félünk az akupunktúrától?

A hagyományos gyógyszerek lehetséges mellékhatásait mindenki ismeri: az aszpirin vérzéses gyomorhurutot, a védőoltások lázat és rossz közérzetet okozhatnak, míg a fogamzásgátló gyógyszerek jelentősen növelik a fejfájásra való hajlamot. Ha megnézzük a betegtájékoztatókat, láthatjuk, hogy a lehetséges mellékhatások száma végtelen, és ha valaki figyelmesen elolvassa, előfordulhat, hogy még rosszabbul érzi magát! …

Érdekel a cikk folytatása? »

Gyógyuljunk akupunktúrával

Az akupunktúra egy ősi kínai gyógymód, kb. 4000 éve használják gyógyításra. Gyakorlati alkalmazása abból áll, hogy a test különböző pontjaiba vékony tűket szúrnak, ezzel stimulálva a meridián pontokat. A meridián pontok testünket behálózó „csatornák”, melyen keresztül az életenergia áramlik. Az emberi test felszínén több mint 360 akupunktúrás (meridián) pont van. …

Érdekel a cikk folytatása? »

Tudjunk meg többet a hagyományos kínai orvoslásról a HKO-ról!

Mit is takar ez a kifejezés? A Kínából származó, orvosi eljárások együttesét értjük ez alatt. Számos területe van ennek a tudománynak, s ezek a területek egyike az akupunktúra is. Amíg Kínában elsődleges orvosi illetve gyógyászati módszer, itt nálunk, a nyugati világban inkább alkalmazzák kiegészítő vagy mellékgyógymódként a szokványos, gyógyszeres eljárások …

Érdekel a cikk folytatása? »

Akupunktúrával a dohányzás ellen

Több tanulmány is vizsgálta az akupunktúra jótékony hatásait, amelyek a legkülönfélébb betegségek esetén bizonyultak eredményesnek. Felvetődik a kérdés, hogy a dohányzás tekinthető-e egyáltalán betegségnek, mindazonáltal, ha szeretnénk megszabadulni eme káros szenvedélyünktől, az akupunktúra segíthet. Bármennyire is megrögzött dohányos valaki, előbb-utóbb eljön az életében az a pillanat, mikor felvetődik a leszokás …

Érdekel a cikk folytatása? »

Akupunktúra mint tudomány

A hagyományos kínai orvoslás a gyógyítás egy szelídebb változata, hiszen nem alkalmaz olyan eljárásokat és technikákat, melyek mellékhatásokat eredményeznek. Módszere a test és szellem energetikájának egyensúlyba hozása, az erre való hatás, és ez által a szervezetben változás elérése. Módszere egyfajta mechanikai ingerlése szervezetünknek, mely az energetikai egyensúly visszaállítására törekszik gyógynövényes …

Érdekel a cikk folytatása? »

A stressz legyőzése akupunktúrával

Az ember azokra az eseményekre, amelyeket kontrollálhatatlannak érez, természetes módon reagál a szorongás érzésével. Egy rövid ideig tartó, átmeneti stresszhelyzettel általában könnyen megbirkózunk anélkül, hogy a szorongás az általános egészségi állapotunkat veszélyeztetné. A hosszú távú vagy szélsőséges stresszhelyzeteket azonban mind lelki, mind fizikai egészségünk megszenvedi. A kínai orvoslás alapjául szolgáló …

Érdekel a cikk folytatása? »

Ankupunktúrás kezelések

Lehet hinni az akupunktúrában? Annak a kínai gyógymódnak, ami már több, mint 5000 éve a keleti orvoslás elengedhetetlen részét képezi? A mondás is úgy tartja: ,,Kinek a pap, kinek a papné.”Számtalan téveszme kering, valaki egyszerűen isteníti, mások pedig sarlatánoknak nevezik „művelőiket”. Az akupunktúrás stimuláció nyugaton, sem hazánkban nem volt hosszú …

Érdekel a cikk folytatása? »

Bízzunk a biológiai óránkban!

Jártak már úgy, hogy késő este alaposan bevacsoráztak, aztán valamikor éjjel egy és három között arra ébredtek, hogy úgy érzik magukat, mintha súlyos kövek lennének a gyomrukban? De miért éppen ebben az időben ébredünk fel, ha este megterheltük a gyomrunkat? Az asztmások miért hajnali három és öt között köhögnek legintenzívebben, …

Érdekel a cikk folytatása? »