A legrégebbi orvosi kódex a Sárga Császár könyve már említi az akupunktúrát. 3000 év tapasztalatát alkalmazza a kínai orvoslás, melyben az akupunktúra fontos helyet foglal el. Nem véletlen, hogy alapgondolata a Tao filozófia. Mely szerint a világon minden kétpólusú, jó, rossz, sötét, világos, nő, férfi, yin és yang. Ezek egyensúlya …
Érdekel a cikk folytatása? »Az akupunktúra enyhítheti az allergiások szenvedéseit
Tavasszal virágba borul a természet, és egyre több időt töltünk a szabadban. Sokunknak azonban ez egyet jelent a szezonális allergia elkezdődésével. A vényköteles és a vény nélkül kapható gyógyszerek ugyan széles körben elérhetőek, de nem javítanak az egészségügyi állapoton, ráadásul egy sereg mellékhatásuk van. Az olyan természetes gyógymódok, mint az …
Érdekel a cikk folytatása? »Akupunktúra mint gyógymód
Napjainkban fontos lehet mindenki számára a megfelelő egészségi állapot fenntartása. Ezt általában sajnos csak gyógyszerek segítségével érhetjük el, ám akadnak hál’ Istennek alternatív gyógymódok is a tablettákon kívül, amelyeket természetesebbnek érezhetünk. Sokan unják már azt a kézenfekvő tényt, hogy mindenre gyógyszert kell szednünk, ezért szívesebben fordulnak a már egyre fejlettebb …
Érdekel a cikk folytatása? »Használ-e az akupunktúra?
Örök vita tárgya, hogy az akupunktúra hatásos gyógymód-e: felül kell-e vizsgálni a Cochrane Collaboration által elvégzett és publikált tanulmányok eredményeit,melyek alátámasztják akupunktúra hatását a fejfájás elmulasztására vagy sem. Elvileg nincs különbség abban, hogy a klasszikus technikát alkalmazzuk-e, ami magába foglalja a tűk beszúrását adott pontokra, vagy az ún. ” színlelt …
Érdekel a cikk folytatása? »Mikor ne alkalmazzuk az akupunktúrát?
Az akupunktúrás orvosi kezeléseknek nincsenek igazi mellékhatásai, habár bizonyos betegségek gyógyítására még ritkán alkalmazták őket. Ugyanakkor hasznos a szorongásos és a pszichoszomatikus betegségek esetén, nagy segítség sok krónikus, degeneratív betegségnél is, illetve akut panaszoknál, főleg ha azokat fájdalmak is kísérik, például enyhítheti a rákos betegeknél a kemoterápia kiváltotta tüneteket. Használható …
Érdekel a cikk folytatása? »Miért félünk az akupunktúrától?
A hagyományos gyógyszerek lehetséges mellékhatásait mindenki ismeri: az aszpirin vérzéses gyomorhurutot, a védőoltások lázat és rossz közérzetet okozhatnak, míg a fogamzásgátló gyógyszerek jelentősen növelik a fejfájásra való hajlamot. Ha megnézzük a betegtájékoztatókat, láthatjuk, hogy a lehetséges mellékhatások száma végtelen, és ha valaki figyelmesen elolvassa, előfordulhat, hogy még rosszabbul érzi magát! …
Érdekel a cikk folytatása? »Vannak-e kockázatai és mellékhatásai az akupunktúrának?
Az emberek nagy része irtózik a tű látványától, így az akupunktúrától is, mások pedig talán kellő információ hiányában félnek kipróbálni az orvoslásnak ezt a módját. Őket megnyugtatandó, a címben feltett kérdésre az a válasz, hogy általában nincsenek. Az akupunktúra ugyanis egy nagyon biztonságos módja annak, hogyan kell ösztönözni a szervezetet …
Érdekel a cikk folytatása? »Akupunktúra – természetgyógyászat
Az ősi kínaiak elképesztő tudással rendelkeztek az emberi test felépítésével, működésével kapcsolatosan. Ezt a tudást a természetgyógyászat terén kamatoztatták, többek között ők fedezték fel az egyes szervek közötti kölcsönhatásokat, így az energiaáramlást is. Ezeknek az energia-vonalaknak a stimulálásával érték el, hogy a betegek gyógyultan távoztak. A vékony tűk segítségével pozitív …
Érdekel a cikk folytatása? »Akupunktúra III- Fogyás az akupunktúra segítségével
Megismerkedtünk már az akupunktúra eredetével, és a betegségek kezelésében való szerepéről. Ebben a cikkben pedig azt részletezem milyen módon is segíthet ez az eljárás a fogyókúra során. El kell, hogy keserítsem azokat, akiknek most felcsillant a szemük, hogy ezzel a módszerrel könnyedén meg lehet szabadulni a felesleges kilóktól. A helyes …
Érdekel a cikk folytatása? »Gyógyszer 5000 év távlatából
Az akupunktúra egy terápiás módszer. Anatómiailag meghatározott helyen tűszúrással ingerlik a bőr sejtjeit, és ez által gyógyító hatást érnek el. Ezzel az eljárással biztosították az ősi mesterek a testben lévő energia periodikus áramlását. Alapelve a Ying-Yang erőviszonyokon alapszik. Eredetét tekintve a távoli Kínáig kell nyúlnunk, egészen 5000 évvel ezelőttről. A …
Érdekel a cikk folytatása? »