1892-ben érkezett Európába a Sziámi harcos hal, tudományos nevén a Betta splendens. A sziámi harcoshal az egyik legismertebb és egyik legkedveltebb trópusi díszhalunk. Származási helye Szingapúr, Thaiföld. Eredetileg iszapos fenekű, sekély állóvizek, valamint rizsföldek lakója. A harcos hal nevét onnan kapta, hogy agresszíven védelmezi területét, ha hím vetélytárs érkezik, akkor …
Érdekel a cikk folytatása? »Akvárium berendezése
Akváriumunk szépsége elsősorban attól függ, hogy milyen esztétikusan tudjuk berendezni. Azonban a szépséget össze kell egyeztetni a halak igényeivel is. Ugyanis hiába szép egy akvárium, ha betegek benne a halak és hiába egészségesek a halak, ha rossz rájuk nézni. Segítségül leírom mindkét esetben a szempontokat, amelyeket érdemes figyelembe venni. Esztétikai …
Érdekel a cikk folytatása? »Akvárium készítése
Egyszerű ugyan, de igencsak költséges, ha valaki a boltban szeretné megvenni az akváriumát. Sokan azonban anyagi okok miatt úgy döntenek, hogy önmaguk készítik el halaik számára a lakhelyet. Mások egyszerűen csak szeretnek alkotni, és amikor ránéznek az akváriumra boldogság tölti el őket, ha tudják, ennek minden egyes centiméterét saját kezükkel …
Érdekel a cikk folytatása? »Bohóchal
Bohóchal a csontos halak főosztályához ezen belül a korállszirtihal-félék családjához tartozik. A hímek kisebbek mint a nőstények. A nőstény lerakja az ikrát majd azt a hím megtermékenyít. 7 nap múlva elúsznak az ivadékok. Gyönyörű színekben tud pompázni az állat teste a vörös, a sárga, a narancs, de lehet csokoládé mindenféle …
Érdekel a cikk folytatása? »Cápaharcsa
A cápaharcsa , latin nevén Pangasius sutchi , nevétől eltérően nem egy cápaféleség hanem a harcsafélék családjába tartozik. Ázsiából származik , teste sötétkék , sötétszürke , hasa ezüst színű. Egy kifejlett példán 130 cm eresre is megnőhet , és 40-50 kiló körül is lehet a súlya , ha akváriumba tartjuk …
Érdekel a cikk folytatása? »Mindent a halról!
A halak a gerinchúrosok törzsének egy nem rendszertani csoportja,fajtája. Régebben egységes osztályként tartották számon őket, mára már azonban elsődlegesen vízi gerinces állatok A négylábúakon kívül a koponyások kládjába tartozó összes élőlény hal. A halak tehát nem egységes rendszertani kategória mivel parafiletikus csoportot alkotnak, mivel nincs olyan közös levezetett jellemzőjük, amely …
Érdekel a cikk folytatása? »Az aranyhal három kívánsága
Rengeteg díszhal közül válogathat aki fejébe veszi, hogy berendez egy csinos kis akváriumot. Pontyfélék, pontylazacok, labirinthalak, kalászhalak, ikrázó fogaspontyok, harcsák vagy éppen elevenszülők. Több mint 1500 szinte kizárólag édesvízi fajból talán nem is olyan egyszerű kiválasztani a számunkra legtetszetősebb egyedeket. Ha valakinek megtetszenek az aranyhalak, néhány dolgot figyelembe kell vennie. …
Érdekel a cikk folytatása? »Akvárium: a lakás dísze – vagy szégyene
Biztosan nagyon sok ember érzi úgy élete során legalább egyszer, egy gyönyörű, szebbnél szebb halakkal teli akvárium előtt ácsorogva – barátoknál, kisállat kereskedésben, vagy bárhol – hogy neki mindenképpen szereznie kell egy akváriumot és természetesen te kell raknia gyönyörű halakkal, mert csodálatos látvány. Hát igen.. csodálatos látvány. Egészen addig, ameddig …
Érdekel a cikk folytatása? »Akvarisztikai betegségek
Az akvárium, és a benne lakó halak csodálatosak, de a legjobban gondozott helyen is felütheti fejét a halak megbetegedése. A kórokozók elterjedésének, pedig még segítségére is van a zárt tér, és a viszonylag kellemes hőmérséklet, ezért mindenképp kezelnünk kell, a halak betegségét, ha nem akarjuk, hogy egész állományunk kipusztuljon. Ha …
Érdekel a cikk folytatása? »Betegség a vízben
A halak megbetegedése során szembeötlő változások történnek kis kedvencünkön, vagy rosszabb esetben mindegyik halon. Vegyük sorba ezeket a változásokat! Amint valamelyik halunkról sejthető a megbetegedés, akkor minden esetben el kell különíteni az állatot, lehetőleg, egy másik ugyan olyan körülményekkel ellátott akváriumba, itt azt kell érteni, hogy ugyanaz a víz, hőmérséklet. …
Érdekel a cikk folytatása? »