A Teljes Költség Mutató (továbbiakban TKM) a befektetési egységekhez kötött életbiztosítások (unit-linked) számára létrehozott költségmutató, melynek célja, hogy összehasonlíthatóvá tegye az egyes termékeket árazásuk szerint. A költségek számításához a TKM tábla egy típuspéldát vesz alapul a következők szerint: 35 éves férfi köt életbiztosítási szerződést 232.000 Ft-os éves díjjal. A díjat …
Érdekel a cikk folytatása? »Keveset fizet a biztosító
Abban az esetben, ha már van lakásbiztosításunk, és felelősségbiztosításunk, és életbiztosításunk, de adott esetben mégsem akar a biztosító fizetni, vagy nem annyit szeretne, amennyi szerintünk jogos lenne, nem is tudjuk, mit tegyünk. Tegyük fel, hogy a fölöttünk lakó szigetelésproblémája miatt, vagy egy szimpla csőtörés miatt a fürdőszobánk, vagy konyhánk plafonja …
Érdekel a cikk folytatása? »Az életbiztosítások kialakulása
Az életbiztosítások megjelenésének elengedhetetlen feltétele volt a csillagász, Edmond Halley által 1693-ban megalkotott halandósági tábla. Ez tette lehetővé, hogy matematikai alapokon lehessen számolni az egyes személyek kockázatait, és így kialakulhasson a mára hatalmasra duzzadt életbiztosítási üzletág. Az életbiztosítási szolgáltatás már a kezdetektől fogva két irányra bomlott. Egyrészről kialakultak a kockázatkezelést …
Érdekel a cikk folytatása? »Biztosítsuk a jövőnket
Egy cégnek rendszeresen, vagyis évente, havonta fizet egy fix összeget, azért hogy szükségleteit fedezze. Önmaga és az intézmény között létrehozz egy biztosítást. A biztosító vállalja, hogy a megkötött szerződés alapján megállapítja a kockázatvállalás díját, megtakarít egy előre meghatározott összeget, átvállalja a rizikót, és teljesíti az összefoglalt pontokat. Akik tagjai a …
Érdekel a cikk folytatása? »Unit-linked életbiztosítás: sokaknak van, mégse ismerjük
Az Aviva biztosító a múlt hét végén tette közzé legutóbbi felmérésének eredményét a lakosság befektetési szokásairól, pénzügyi ismereteiről. A felmérés eredménye ismét rámutatott, hogy a magyar pénzügyi kultúra még eléggé gyerekcipőben jár. Mi is az a unit-linked életbiztosítás? Egy olyan – kifejezetten hosszú távra javasolt – megtakarítási forma, melyben a …
Érdekel a cikk folytatása? »Milyen biztosításokat ismerünk?
Milyen biztosításokat ismerünk? Mi azt gondoljuk, nem is alaptalanul, hogy nem is ismerjük lehetőségeinket pontosan. Bizton állíthatjuk, hogy sajnos nem tévedünk egy percig sem. Bár igen sokan óckodnak biztosítóktól, sokan elviselik, nagy számban megélhetést biztosítanak családjuknak ebből az ágazatból, valóban sok információt csak egy egészen szűk, szakmai kör tudhat magáénak. …
Érdekel a cikk folytatása? »A jogvédelem biztosítás?
Magyarországon sokféle biztosítást köthetünk már meglehetősen régóta. Szinte minden sarkon vásárolhatunk magunknak és családunknak élet-, baleset-, vagy akár utasbiztosítást is. Ezen kívül még igényelhetünk vagyon, rakomány, felelősség, és ki tuja még, milyen biztosítás már interneten is. Van azonban olyan biztosítás, melyet igen sokan nem ismernek még. 2002-ben, amikor zöldmezős beruházásként …
Érdekel a cikk folytatása? »Az életbiztosítások értékesítési területei
A biztosítások egy nagy területe a személybiztosítás, más néven életbiztosítás. Ezeket a biztosításokat több helyszínen értékesítik, vagyis többfajta értékesítési csatornán juthatunk mi is – érdeklődés esetén – egy ilyen szerződéshez. A hagyományos módon – ami nálunk most a legelterjedtebb módszer az, hogy a biztosító a saját ügynökhálózatán keresztül értékesíti a …
Érdekel a cikk folytatása? »A tűzkár-biztosításról röviden
Először is sokan nincsenek tisztában, mire terjed ki a biztosításuk. A lakásbiztosítás tűzkár ellen például, nem terjed ki minden vagyontárgyunkra, ami a lakásban található,(pl. festmények, szőrme, készpénz, arany,- ezüst, platina és drágakő tárgyak, bélyeggyűjtemény), de a garázsban történt káresetre sem. Elsősorban mikor biztosítást választunk, nézzünk jól körül, ragaszkodjunk személyes megbeszéléshez, …
Érdekel a cikk folytatása? »A társadalombiztosítás
A tartalékképzés módja a család, de ez a biztonság megteremtésében nem elsődleges. A társadalombiztosítás előtti kollektív védekező rendszerek a segélyegyletek, bányatársládák, községi vagy állami szegénysegélyezés voltak. Ezek már magukban hordozták a társadalombiztosítás legfőbb elemeit. Fontos felismerés volt a kár megosztásának szükségessége. A modernizáció egyik legnagyobb sikerintézménye a társadalombiztosítás. A bismarcki …
Érdekel a cikk folytatása? »