Kezdőlap / Tag Archives: csalánkiütés

Tag Archives: csalánkiütés

Csalánkiütés

A csalánkiütés bőrbetegség. A kiütést könnyű felismerni: halvány vörös, kissé kiemelkedő, éles határú, a közepén világosabb bőrelváltozás. Lehetnek parányiak, de több centiméter átmérőjűek is. Allergiás eredetű, bizonyos ételek is előidézhetik – például eper, csokoládé, hal, tojás stb. -, valamint egyes gyógyszerek is, különösen penicillin és szalicil-savtartalmú szerek (pl. Kalmopyrin). Külső …

Érdekel a cikk folytatása? »

Allergia és a szénanátha

Sokan nem tudják, de a szénanátha és a parlagfű allergia között nincs is semmiféle különbség. A nátharohamok ismétlődése évről évre ugyanabban az időszakban a szénanátha kórisméjét úgy, mint a parlagfű allergiánál, de a kiváltó ok tisztázása a szakorvos feladata. Az orvos kikérdezi a beteget a családban előforduló allergiás betegségekről. Volt-e, …

Érdekel a cikk folytatása? »

A bőr allergiás betegségei

Az allergia Az allergia túlérzékenység egy, vagy több anyaggal szemben, az immunrendszer működésének zavara. A beteg védekező rendszere hasonlóan reagál az allergénre, mint egy veszedelmes kórokozóra. Az allergén olyan anyag, amely az arra érzékeny szervezetben allergiás reakciót vált ki, vagyis az allergia allergének által kiváltott kóros reakció. A leggyakoribb allergének …

Érdekel a cikk folytatása? »

fizikai hatások által kiváltott csalánbetegségek

A bőrön a dörzsölésnek, vakarásnak megfelelő területen, néhány perc múlva jelentkező csalán. A tünet 10-12 perc múlva a legerősebb, ilyenkor heves viszketés kíséri. 1-3 óra múlva visszafejlődik. 2. Urticaria factitia tarda: Amely elhúzódóan néhány óra múlva jelentkezik a bőr vakarásának helyén. Lehet családi halmozódású. Közvetítő anyaga a kinin. A reakció …

Érdekel a cikk folytatása? »

A bőr allergiás betegségei- Csalánkiütés

A bőrnek az allergiás tünetek létrejöttében többféle szerepe van. Először is lehet az antigének bemeneti kapuja, vagyis a bőrből felszívódva más shock-szövetben jön létre az allergiás reakció. A bőr felületét bevonja a faggyúmirigyek váladéka, ezáltal a bőr mechanikus és kémiai védelmet nyújt az allergének bejutása ellen. A bőr dörzsölésével, tehát …

Érdekel a cikk folytatása? »

Bőr allergiák

Az allergiás megbetegedések száma folyamatosan nő. Ez nem annak tudható be, hogy jobban ismertté váltak az allergia tünetei és többen ismernek rá betegségükre. Allergiáról akkor beszélünk, mikor az immunrendszerünk a szervezetünktől idegen anyagra fokozattan reagál. Ezek elehetnek növényi pollenek, állati szőrök, különböző élelmiszerek, adalékanyagok, nehézfémek, gyógyszerek, penész, állatok csípései, stb. …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az allergia olyan, mint a kaméleon

Bizonyára sokan meglepődnek a címet olvasva. Pedig sok igazság van benne, ugyanis az allergia számtalan színben, formában jelentkezhet, ezért találó a hasonlat. Okozhat hasmenést, náthát, viszketést, fulladást, bőrbetegséget, könnyezést, sőt ugyanolyan allergiának más-más a megjelenési formája az egyes betegeknél. Az ekcéma csoportosan elhelyezkedő viszkető hólyagok formájában jelentkezik, melyek hámlanak vagy …

Érdekel a cikk folytatása? »

Allergia fajtái

Az allergia általában a légutak és a nyálkahártyák megbetegedését okozza, de okozhat bőrelváltozást és hatással lehet a gyomorra illetve bélrendszerre is. A leggyakrabban előforduló betegségeket 8 csoportba sorolhatjuk. Az allergiás nátha tünete a légzőszerveket támadja meg, de szemviszketést is okozhat. Lehet szezonális és egész éves is. Az allergiás asztma a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Csalánkiütés, allergiás vizenyő

A viszketéssel járó csalánkiütést mindenki jól ismeri, különösen gyermekkorban gyakori. Jellegzetes megjelenési tormája a fehér duzzanat (ödéma), körülötte piros udvarral. A csalánkiütések összefolyhatnak, de állhatnak egyesével is. Az allergiás vizenyő (orvosi nyelven Ouincke-ödéma) ugyanolyan rnechanizmussal alakul ki, mint a csalánkütés, de amíg a csalángöb általában a„keményebb” bőrterületeken, addig az ödéma …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mi az allergia?

Az emberi szervezet védekezőképessége több pilléren nyugszik. Elsőként említsük meg a kül- és baltakarót, mely megvédi a szervezetet a külvilág ingereivel szemben. Itt a legfontosabb szerv a bőr, a légúti és a gyomor-bél nyálkahártya. Gondoljuk csak el, ha ezek a szervek nem lennének, szinte védtelenekké válnánk azzal a megszámlálhatatlanul sok …

Érdekel a cikk folytatása? »