El tudnánk képzelni a világot színek nélkül? Az ég kékje, a virágok, a minket körülvevő tárgyak színei nélkül? Valószínű, hogy nem. A színek hatással vannak lelkünkre, testünkre egyaránt. Befolyásolják hangulatunkat és szervezetünk gyógyító folyamataiban is szerepük lehet. Már az ókori egyiptomiak, görögök, indiánok vagy kínaiak is hittek a színek és …
Érdekel a cikk folytatása? »A jóga sokszínűsége
Manapság egyre inkább hódít a jóga. Egyre több jógaiskola nyílik, egyre több az oktató. Azonban különböző fókuszba helyezik tanításukat, hiszen a résztvevők is különféle igényekkel, illetve elképzelésekkel keresik fel a stúdiókat. Mit találunk terítéken? – fitneszközpontúság Itt kifejezetten testedzésként használják az ászanákat (testhelyzeteket), az egészséges, erős és hajlékony test áll …
Érdekel a cikk folytatása? »Ételallergia
Az allergia görög eredetű szó. A régi görögök azon az elven voltak, hogy az allergiás ember szervezete másképp működik, mint az egészséges emberré. Az immunrendszer védi a szervezetet a vírus- és bakteriális fertőzésekkel szemben. Amennyiben az immunrendszer hibásan működik kialakul az ételallergia. A hibás működés esetében az immunrendszer a szervezetbe …
Érdekel a cikk folytatása? »Reszkessetek kerékpárosok
Szegény kerékpárosok! Ezt sokszor halljuk. Szegények, mert nincs pénzük autóra? Mi azt gondoljuk, hogy nem. Nem szegények, és talán volna is pénzük autóra, csak ők nem akarnak büdös gőzöket kibocsátani az áldott levegőnkbe. Ők nem akarnak parkolóhelyet keresve hosszú ideig kerülgetni különböző háztömböket, vagy nem akarnak üzemanyagra pénzt kidobni. Ők …
Érdekel a cikk folytatása? »Tisztítás
A betegségeket legtöbbször meglehet előzni egy TISZTÍTÁSSAL! Ahhoz hogy megszabaduljunk a betegségtől meg kell tisztítani a szervezetet az összes mérgező salaktól,és más ártalmas lerakódástól. A tisztítást mindig a bélrendszerrel kezdjük, utána tisztíthatjuk a többi szervet. Tilos a tisztítást elvégezni ha akut betegség áll fenn! (Magas láz, nőgyógyászati problémák) A víz …
Érdekel a cikk folytatása? »Elkerülhető a fájdalom megjelenése, a stressz elkerülésével?
A nem gyógyuló szöveteket nevezzük fekélyeknek. Ez a test sok területén külsőleg és belsőleg is megjelenhetnek. Apróbb fekélyek könnyen kialakulnak, ezek lehetnek tünetmentesek, és sok esetben maguktól is meggyógyulnak. Ismert statisztikai adat, hogy a férfiaknál gyakrabban előforduló betegség, és a nyombél a legérzékenyebb a fekélyekre. A nyombélfekély nem más, mint …
Érdekel a cikk folytatása? »Mire ügyeljünk a baba látásával kapcsolatban?
A baba életének első hónapjaiban az anya a legalkalmasabb arra, hogy figyelje a látását, de ne vigyük túlzásba ezt. Négy hónapos korára még a nem túlságosan érdeklődő, lusta kisbaba is irányítja tekintetét az arcától 20-25 centiméter távolságra tartott, élénk színű tárgyra, különösen, ha az hangot is ad (például egy csörgő) …
Érdekel a cikk folytatása? »A baba fogai
Nincsen merev szabály arra, hogy mikor kell az első fogaknak kinőnie. Ritkán az is előfordul, hogy a kisbaba már úgy szüleik meg, hogy van egy foga, de teljesen normális dolog az is, ha csak tizenkét hónapos korában nő ki az első. A fogzásnak azonban van egy általánosítható sorrendje. Rendszerint hat …
Érdekel a cikk folytatása? »A kisbaba látása
Valaha azt hitték, hogy az újszülött nem lát. Mivel ilyenkor még nem tudja a szemét jól irányítani, úgy vélték, hogy vizuálisan nem szorul ösztönzésre, látásával nem is kell foglalkozni. Ma már tudjuk, hogy ez nem így van. Az újszülött és a már fejlettebb látású csecsemő között az a különbség, hogy …
Érdekel a cikk folytatása? »A baba fogápolása
Ha már több foga van a kisgyereknek, kezdjük el a fogápolással kapcsolatos szokások kialakítását, de először csak játékos formában ismertessük meg a fogmosással. Legyen mellettünk a kisgyerek, amikor fogat mosunk, figyelje, hogyan kell a fogmosást végezni. Utána adjunk neki puha fogkefét, mintha játékszer lenne Szinte bizonyos, hogy utánozni próbál bennünket, …
Érdekel a cikk folytatása? »