Kezdőlap / Tag Archives: elme

Tag Archives: elme

Valósítsd meg az álmaid agykontrollal!

Az agykontrollal nem csak befolyásolhatod a történéseket, de irányíthatod is életedet. Nagyon fontos a vizualitás a gyakorlatok során! Mindig képzeld el, amit szeretnél, mintha már meg is valósult volna, mintha már az új , kívánt szituációban lennél! Lásd a környezettben fellelhető a tárgyak, növények, emberek és/vagy állatok gyönyörű színeit, méretét, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az agykontroll alapja: a meditáció

Az agykontroll alapja a relaxáció, teljes mértékben a meditációra épít. A meditáció erejének köszönhetően, hogy ha csak ezt a módszert tanulja meg az ember, és nem törődik a dinamikus meditációval (tanulás, gyógyítás, hatodik érzék), már akkor is nagyon nagyot léptünk előre. A meditáció közben az ember egy teljesen más világban …

Érdekel a cikk folytatása? »

Hozzuk vissza emlékeinket

Az agykontroll segítségével hatásosan fejleszthetjük memóriánkat. Bármilyen szám, élmény, esemény, név eltárolása és előhívása is sokkal gördülékenyebb a módszer elsajátításával, azonban ennek is, mint mindennek vannak feltételei. Ahhoz, hogy valamit az agykontroll segítségével könnyebben meg tudjunk jegyezni, ahhoz azt akarnunk is kell, illetve fontosnak kell azt éreznünk. Ennek alapján hiába …

Érdekel a cikk folytatása? »

A meditálás után – agykontroll

Képzeljük el, hogy közvetlen, működő kapcsolatba kerülünk egy mindent átható, magasabb intelligenciával, ás egy hihetetlen pillanatban rájövünk, hogy amit eddig tudtunk a világról, az annál sokkal mélyebb. Milyen volna, ha ez az egész a mi szolgálatunkban állna, ha segítségül hívhatnánk bármikor, ha bölcsességet, megvilágosodást és segítséget adna? Ez az agykontroll. …

Érdekel a cikk folytatása? »

Gyógyulás meditációval

Az elménknek óriási hatalma van testünk felett, mégis sokan csak misztikumnak, varázslatnak tartják mindezt, és az ehhez kapcsolódó pszichikus gyógyítást. Mégis, álljunk itt meg még a legelején egy pillanatra; nem baj-e, hogy az emberek elvesztették hitüket saját elméjük erejében és inkább a méregdrága orvosságokban és gyógyszerekben hisznek, melyeknek ráadásul további …

Érdekel a cikk folytatása? »

A meditáció, mint a nyugalom tetőfoka

A meditáció egy olyan lelkiállapotra utal, amikor a testet tudatosan ellazítjuk, és a szellemünket átengedjük a nyugalomnak és a belsőnkre való koncentrálásnak. A lelki béke és a megnyugvás a cél. Ilyenkor sikerül a környezetből kikapcsolódni, az élményt akár megváltozott tudati állapotnak is lehetne nevezni. Számos vallásban gyakorolnak rituális meditációt, míg …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mi jellemzi a pszichopatát?

Az elmebetegek által elkövetett bűncselekmények viszonylag ritkák – legalábbis a törvény megítélése szerint. Ám az utcai rablótámadásért, erőszakos nemi közösülésért, gyilkosságért vagy csalásért letartóztatottak között évről évre szép számmal akadnak olyanok, akiknél valamilyen pszichológiai rendellenesség mutatható ki. A 19. században moral insanitvnek nevezték ezt a jelenséget, a mai szakmai szóhasználatban …

Érdekel a cikk folytatása? »

Javíthatnak-e közérzetünkön az agyról szerzett új ismeretek?

Az agy működésével kapcsolatos újabb kutatások az önfejlesztő eljárások között előkelő helyet biztosítanak a testmozgásnak. A testgyakorlás megnyugtató hatású, ugyanakkor jót tesz a szívnek, a tüdőnek és az izmoknak. A „futómámor” néven ismert jelenség föltehetően azért következik be, mert a megerőltető testmozgás endorfinok fokozott termelésére készteti az agyat. (Az endorfinok …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mikor van a legtöbb agysejtünk?

Idegsejtjeink száma életünk során világra jöttünkkor a legnagyobb – több mint 100 milliárd -, de már abban a pillanatban csökkenni kezd. Egyéb szerveinkben az elhasználódott vagy elpusztult sejtek folyamatosan újakra cserélődnek, az idegsejtek azonban nem pótlódnak. Ez elég ijesztően hangzik, de csak ha nem gondolunk bele abba, hogy milyen mérhetetlenül …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mi az a szürkeállomány?

Az agy felszínét, kérgét milliárdnyi idegsejt alkotta szürke szövetállomány borítja. Ez az a „szürkeállomány”, amellyel a köznyelv az intelligenciát fejezi ki, jóllehet a több szürkeállomány, nem szükségszerűen jelent magasabb szinten álló intelligenciát. A szürkeállomány alatt (és mindenütt az idegrendszerben) fehérállománynak nevezett szövet található. A fehéres szín az e területeken levő …

Érdekel a cikk folytatása? »