Kezdőlap / Tag Archives: fogamzásgátlás

Tag Archives: fogamzásgátlás

Fogamzásgátló injekció

A fogamzásgátló injekció 15 éve van forgalomban, Amerikában nagyon elterjedt a használata. Az injekció hatékonysága megegyezik a tablettáéval, viszont kevesebb odafigyelést igényel a használata. A nőgyógyász az injekciót a felkar-, vagy a far izomzatába adja be havonta, vagy negyedévente, hatóanyag-tartalom függvényében. Érdemes jól átgondolni, mielőtt alkalmaznánk, mert a folyamat nem …

Érdekel a cikk folytatása? »

Fogamzásgátlás természetesen

A természetes fogamzásgátlás egyik fajtája az úgynevezett „hőmérőzés”(Hillebrant módszer). A módszer lényege, hogy minden nap ugyanabban az időben (ébredés után, még ágyban fekve) megmérjük a testhőmérsékletünket, s az értékeket egy erre a célra kidolgozott naptárban rögzítjük. A ciklus első felében a testhőmérséklet alacsonyabb, majd a pete kiszabadulása előtt körülbelül 24 …

Érdekel a cikk folytatása? »

Családtervezés a szoptatás alatt

Az újabb terhességtől való félelem hátrányosan befolyásolhatja partneréhez való viszonyát. A szoptatás és a fogamzásgátlás összefüggéseiről a legkülönbözőbb nézetek élnek a köztudatban. Egyesek a szoptatás fogamzásgátló hatásáról beszélnek, mások óva intenek tőle, hogy erre bízzuk magunkat. A szoptatás valóban az a tevékenység, mely világszerte a legtöbb terhességet megakadályozza. De a …

Érdekel a cikk folytatása? »

A menstruációs vér mennyisége

A menstruációs vér méhnyálkahártyát, szöveteket és vért tartalmaz. Közhelynek hangzik, de tudjuk, hogy nincs két egyforma nő és bizony nincs két egyforma menstruációs ciklus sem. Mindenkinél más a vérzés mennyisége és az eltelt napok száma. Sok nő tapasztalta az évek során változó menstruációs adatokat. Fiatalabb korban a rendkívül fájdalmas és …

Érdekel a cikk folytatása? »

A menstruáció életkori szakaszai

Az első menstruáció a nőknél serdülőkorban jelentkezik 11-13 éves korban általában, de van ettől eltérés is, van akinek ennél hamarabb vagy később jön meg a mensese. Ez az úgynevezett havivérzés, mely minden hónapban jelentkezik a nőknél és sokszor alhasi, deréktáji fájdalommal jár. A menses ciklusban minden hónapban egy rövid ideig …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mit tegyünk, ha észleljük a klimax tüneteit?

Először is, ha észleljük a klimax tüneteit, keressük fel orvosunkat, és beszéljük meg -vele problémáinkat. Utasításait feltétlenül tartsuk be. A gyógyszeres kezelés lényegesen enyhíti a panaszokat, sőt meg is szüntet heti azokat. Ne hallgassunk ebben másra. Az az ember – férfi vagy nő – könnyebben visel el mindent, aki egészségesen …

Érdekel a cikk folytatása? »

A klímax hatásai

Mit tegyünk? Mit tehetünk? Először is, ha észleljük a klimax tüneteit, keressük fel orvosunkat, és beszéljük meg vele problémáinkat. Utasításait feltétlenül tartsuk be. A gyógyszeres kezelés lényegesen enyhíti a panaszokat, sőt meg is szüntetheti azokat. Ne hallgassunk ebben másra. Az az ember – férfi vagy nő – könnyebben visel el …

Érdekel a cikk folytatása? »

A klímax következményei

A szakemberek szerint a pszichés alkat nagyon meghatározó lehet a klimaxos pszichés zavarok kialakulásában. Ennek leggyakrabban megjelenő tünete az érzelmi labilitás. A vérzés megszűnése önmagában is komoly válságot okozhat. A nők többsége azonban attól szenved, hogy létét nőiességével azonosítja, és kétségbeesetten harcol fiatalsága megtartásáért. A ma többnyire egykés családokban érthetően …

Érdekel a cikk folytatása? »

A klímax tünetei

1. Hőhullámok Váratlanul, különösebb előjel nélkül az arcon (fejen) vagy a mellkas területén a bőr piros lesz. Ez átterjedhet az egész testre. Változó időtartamú, a nap bármely időszakában előfordulhat. Néhány hónapig, de évekig is eltarthat. Ahol a bőr kipirul, ott az erek kitágulnak, a többi helyen viszont összehúzódnak – ez …

Érdekel a cikk folytatása? »

A klímax első jelei

A klimax első jele a havi vérzés elmaradása. Míg ötven évvel felett átlagosan 46 éves korban maradt el a nők vérzése, addig ina sokan még 50 éves korban is menstruálnak. Mindez az életkor meghosszabbodásával és az egészséges életvitellel van összefüggésben. A nemi szervek még kb. 10-15 évig változatlanul működhetnek. Jellegzetes …

Érdekel a cikk folytatása? »