A terhesség kilenc hónapja alatt a legfontosabb születendő kisbabánk egészsége, ezért igyekszünk mindent megtenni. Sokan a terhesség alatt is igyekszenek formában maradni kismama torna segítségével, de néhány kiló plusz akkor is maradhat. A szülés utáni első időkben gyakorlatilag az újdonsült anyukák minden idejét és energiáját felemészti a kicsi ellátása. Eljön …
Érdekel a cikk folytatása? »A fekve nyomás alapgyakorlata
A fekve nyomás a testépítés egyik alapgyakorlata. Ha szabályosan végezzük, akkor rendesen megnövelhetjük a mellkasunk méretét. Itt is fennáll az a szabály, hogy inkább kisebb súlyokkal, de szabályosan hajtsuk végre a gyakorlatokat. Annak a sportolónak szerencséje van, akinek rövid a keze, mert ezáltal rövidebb utat kell megtenni a súlyzónak a …
Érdekel a cikk folytatása? »A mellizom edzése
A mellizmunk edzése nem egyszerű feladat, azonban, ha betartjuk az edzésmódok megfelelő végrehajtását, és nem kezdjük el azt a játékot, hogy csak pakolgatjuk a súlyt és végül egyet-egyet sikerül kinyomni akkor el tudjuk érni a kívánt hatást. Ne essünk bele abba a hibába, hogy pédául fekvenyomásnál olyan súlyt használunk amit …
Érdekel a cikk folytatása? »Hasizomgyakorlatok
A hasizom az izmok közül az, mely a legnehezebben fejlődik. Ahhoz, hogy valamit elérjünk nagyon sok ismétlést kell végeznünk, akár több százat is.Ha valaki vállalja a gyakorlatokkal együtt levő monotonitást illetve a hasizomgyakorlatok elvégzése során fellépő fájdalmat, az a következő gyakorlatokat végezheti el: Ez a gyakorlat a felső hasizmokat dolgozza …
Érdekel a cikk folytatása? »Hozzuk formába magunkat jógával!
Manapság számtalan módon tarthajuk kordában testünket, szinte minden évben beköszönt egy új mozgást fejlesztő irányzat, stílusunkra van bízva, melyikben találjuk meg igazán önmagunkat. Mára már itthon is nagy népszerűségnek örvend egy ötezer éves múlttal rendelkező mozgás forma: a jóga. Azonban ez több, mint testmozgás. A jóga segítségével megismerhetjük önmagunkat, megtanulhatunk …
Érdekel a cikk folytatása? »Mekkora súllyal?
A modern testépítés rendszere a fokozatosság elvére épül, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy amikor elkezdjük a súlyzós edzéseinket, felmérjük kiinduló erőállapotunkat és ezt vesszük alapszintünknek. Innen kezdjük a lassú, fokozatos terhelést. Ilyenkor merülhet föl a kérdés; mi a jobb, kis súlyokkal vagy nagyobb súlyokkal dolgozni? Konkrét, biztos, mindenkori helyes …
Érdekel a cikk folytatása? »A bicepszünk növelése
A bicepsz az egyik olyan izom, melyet igencsak meg kell dolgoztatni azért, hogy növekedést érjünk el. Véleményem szerint sokan jóval nagyobb súllyal bicepszeznek, mint amennyit elbírnának. Ez természetesen a minőség rovására megy, mert így nem lehet szabályosan végrehajtani a gyakorlatokat. Próbáljuk ki, hogy mekkora súllyal tudunk 10-12 ismétlést minőségileg végrehajtani …
Érdekel a cikk folytatása? »A tanulás fogalma
A pszichológiai hatások egyik legfontosabb területe a „tanulás”. A mindennapi nyelvben gyakran használjuk a tanulás szót, például, amikor megtanulunk járni, írni-olvasni, autót vezetni, főzni, és a többi. A tanulás folyamata nagyon egyszerűnek tűnhet a diák számára, – aki egész életében ezt csinálta – hiszen a tanulás egyszerűen ismétlés, gyakorlás kérdése …
Érdekel a cikk folytatása? »