Kezdőlap / Tag Archives: Gyereknevelés

Tag Archives: Gyereknevelés

Gyereknevelés

Anyának lenni a legszebb de a legnehezebb dolog is a világon. Mikor egy nő gyerekvállaláson gondolkodik még nem is tudja mire vállalkozik. De természetesen ezt a döntést megbánni nem lehet, hiszen gyermekünk az aki színt hoz az életünkbe. Már amikor a baba a pocakban van kialakul egy különleges kapcsolat anya …

Érdekel a cikk folytatása? »

A baba-mama kapcsolat fejlődése a 10.hónaptól 1éves korig

10.hónap: A tíz hónapos már bejárja a lakást, igyekszik egyedül is enni, fő étkezései lassan egybeesnek a családi étkezésekkel. Felmerül ilyenkor pár kérdés: Érdemes e továbbra is elkülöníteni a babás és felnőtt dolgokat? Külön mosni a babaruhát, külön főzni, külön edényeket fenntartani, saját rend szerint etetni? A külön mosás, külön …

Érdekel a cikk folytatása? »

Vegetarianizmus gyerekkorban

Vannak gyerekek, akik kiskoruktól kezdve elutasítják a szájukba adott húsfalatokat, mások vegetáriánus családban nőnek fel, így természetes számukra, hogy nem kerül hús az étkezőasztalra. Esetükben felmerül a kérdés: károsodnak-e emiatt? A szigorú veganizmus, vagyis minden állati eredetű termék mellőzése nem ajánlott a gyermekek számára, hiszen a hús mellett a tojás …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mit szeretnénk elérni a gyereknevelés során?

A szülők számára egyre több fejtörést okoz a gyereknevelés. Nos, ezzel a kellemetlenséggel azért szembesülünk, mert azoknak a régi ideáloknak, melyek hajdanán meghatározták, hogy mik a gyerek számára kívánatos erkölcsök, törekvések és jellemvonások, nagy része megdőlt. Bizonytalanok vagyunk, aggódunk, miféle világ vár rájuk, mire felnőnek. A társadalmi változások üteme lélegzetelállító …

Érdekel a cikk folytatása? »

A szülő is ember

A szülőknek is vannak igényeik. Az efféle gyermekgondozási könyvek akkora súlyt helyeznek a gyerek szükségleteire – szüksége van szeretetre, megértésre, türelemre, következetességre, szigorra, védelemre, barátságra -, hogy a szülőket már a velük szemben támasztott elvárások puszta elolvasása is kifárasztja és elkedvetleníti. Az az érzés uralkodik el rajtuk, hogy a gyerek …

Érdekel a cikk folytatása? »

Bízzunk magunkban!

Többet tudunk, mint gondolnánk! Nemsokára kisbaba érkezik a családba, talán nem is az első. Boldog izgalomban telnek a napok, de ha még nincs meg a kellő tapasztalatunk, aggódunk amiatt, vajon eleget tudunk-e ahhoz, hogy mindent jól csináljunk. Jobban odafigyelünk, amikor a barátok és a rokonok a gyereknevelésről beszélgetnek, olvasgatjuk a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Élet a gyerekekkel

Mindenkinek megvan a maga nevelési elve- amit vagy látott a szüleitől, vagy esetleg annak szöges ellentétét szeretné megvalósítani. Ez a tapasztalatokon múlik, és az illető saját belátásától függ-valamint a partner és a környezet hozzáállásától is. Jobb esetben a szülők nézetei megegyezik- vagy legalábbis hasonlóak, ekkor a nevelés egy irányba haladhat, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Hogyan legyen mindenre időnk?

Az emberek nagy része mindig panaszkodik, hogy nekem erre nincs időm és azt nem tudom megcsinálni. Pedig csak az a probléma, hogy rosszul gazdálkodnak az idővel. Kell egy bizonyos fontossági sorrendet felállítani, hogy mi az, amit mindenképpen meg kell csinálnom aznap és mi az, amit elhanyagolható, és ha nem lesz, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Csonka-e az egyszülős család?

Az öntudatos egyedülálló szülő számára akár komoly sértés is lehet, ha a korábban használatos „csonka család” kifejezéssel illetjük az ő és gyermeke(i) alkotta közösséget. A megnevezés lecserélése érthető: a negatív definíciók már önmagukban is rossz érzést kelthetnek az érintettekben, így könnyen válhatnak önbeteljesítő jóslattá. Ahány egyszülős család, annyi történet. Állhat …

Érdekel a cikk folytatása? »