Kezdőlap / Tag Archives: gyermeknevelés

Tag Archives: gyermeknevelés

Hiszti

A hiszti a dackorszak (2-3 éves kor) legjellemzőbb problémája. A legváratlanabb helyen és időpontban, lehetőleg nagy közönség előtt, sírással, toporzékolással, nyafogással egybekötött műsor. Valószínű, hogy nincs szülő, aki valamilyen formában nem találkozott vele. Talán meg is ijedt, elcsodálkozott vagy éppen felbosszantotta magát. Rengeteg kérdés fogalmazódik meg ilyenkor: „Vajon mit rontottam …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mi lesz velünk, ha megöregszünk?

A kisgyermektől, a legidősebbekig mindenkit izgat a kérdés, hogy mi lesz, ha meghalunk. Pedig előtte még lesz jó pár év, amikor valószínűleg nem tudunk majd gondoskodni magunkról. Nem is olyan régen még egyértelmű volt, ha egy-egy ember már nem tudott gondoskodni magáról, akkor a fia, lánya, unokája magához vette és …

Érdekel a cikk folytatása? »

Szülés utáni depresszió

Minden család életében a legnagyobb boldogság az új családtag érkezése, az öröm, amit a baba adhat, az első hetekben az „ismerkedés” izgalmai, a gondoskodás, a sürgés-forgás a bébi körül, azt hiszem felejthetetlen élmény mindenki számára. El sem tudnánk ezt képzelni másképp, amíg nem találkozunk közvetve, vagy személyesen az úgy nevezett …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az 1 éves baba táplálkozása

1 éves kor körül a baba étrendje megváltozik. Míg addig nagyon vigyázni kellett, mit és milyen formában fogyaszt a kicsi, 1 éves kor után gyakorlatilag már bármit megehet, amit a felnőttek is fogyasztanak. Jellemző az életszakaszra, hogy aktív érdeklődésbe kezd az őt körülvevő világ iránt, beleértve ebbe a tányérkájára került …

Érdekel a cikk folytatása? »

Baba – mama- apa

Minden ember álma a nyugodt, kiegyensúlyozott élet, a boldog család. Gyermekkor, felelősségmentes agglegénylét, majd egyszer csak azon kapjuk magunkat, hogy társat választottunk és gyermeket szeretnénk az imádott asszonytól. Új célok, kihívások tűnnek fel a láthatáron és nekünk át kell gondolni a szerepünket az életben, a családban. Jön a baba! Boldogságunk …

Érdekel a cikk folytatása? »

Gyesbetegség – felismerés és kezelés

Bizonyára mindannyian hallottunk már olyan anyukákról, akik a GYES ideje alatt megbetegedtek. A legtöbb anyuka azonban úgy gondolja, hogy ez csak egyszerű idegesség amiatt hogy a nap 24 órájából 23 és fél órára be van skatulyázva a lakásba a babával együtt, és az a fél óra is amit „offline” tölt, …

Érdekel a cikk folytatása? »

MUNKAVÉGZÉS A GYES IDŐSZAK ALATT

Szerencsére a 2011. január 01-én létrejött új rendelet értelmében ismét három évig tart a GYES időszaka, mely alatt a szülő gyermeknevelési támogatást kap. Erre nagy szüksége van az édesanyának vagy az édesapának, mert egy pici gyermekkel nagyon sok probléma fordulhat elő. Sokszor nem is tudjuk hogy mi a baj, csak …

Érdekel a cikk folytatása? »

A „jó” gyermek

Ha a gyermek jól érzi magát, és elégedett, akkor elfogadhatóan viselkedik. De minden gyermek ki akarja próbálni a maga-és a szülő- határait: megnézi, hogy meddig mehet el. A rosszalkodás olykor hatásos eszköz arra is, hogy a gyermek magára vonja a figyelmünket. A legnagyobb konfliktusok ideje valamikor a harmadik év során …

Érdekel a cikk folytatása? »

Rögzül rossz szokások gyermekkorban

A csecsemő ujjszopása normális jelenség. A cumit a szülő adja oda a csecsemőnek megnyugtatás céljából. Egy idő után azonban elvárja, hogy a gyerek életkorának megfelelően elhagyja ezeket a szokásokat, holott a kisgyerek hozzászokott, hogy „nyugtatónak, feszültség-levezetőnek” használja azt. A szájjal végzett tevékenység, mint ujjszopás, cumizás, körömrágás, a felnőttek esetében a …

Érdekel a cikk folytatása? »