Kezdőlap / Tag Archives: GYES

Tag Archives: GYES

Szülni vagy nem szülni?

A GYES, olyan állami támogatás, amit a szülő vagy a gyermek gyámja vehet igénybe. Azért fizeti az állam, hogy ezzel is támogatást nyújtson a gyermekvállaláshoz, illetve azért, hogy ne legyen akkora jövedelemkiesés, egy átlagos családba, ha az anyuka nem dolgozik. Természetesen GYES mellett is megengedett a munkavállalás, de ez korlátozott, …

Érdekel a cikk folytatása? »

A GYES-re vonatkozó új szabályok

2011. január 1-től változtak a GYES-re, azaz a Gyermekgondozási segélyre vonatkozó jogszabályok, időtartama 2 évről 3 évre nő, összege változik ikergyermekek esetében, megjelenik az örökbefogadói GYES, valamint korlátozzák az időtartama alatt a munkavégzést. Ki jogosult a GYES-re? GYES igénybevételére jogosult a szülő, kiskorú szülő a jogszabályban meghatározott esetekben. A nevelőszülő, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Amit a gyesről tudni kell!

A gyermekgondozási segély Magyarországon,a családtámogatási rendszer keretein belül alanyi jogon, havi rendszerességgel járó támogatás.Ezt a programot nálunk 1967-ben vezették be. A gyesre jogosultak száma évről évre egyre kevesebb,hisz Magyarországon a statisztikák szerint egyre kevesebb gyermek születik. A gyesre jogosultság főbb szabályai: Vagyis gyesre jogosult a szülő, a nevelőszülő vagy a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Gyermekgondozási segély igénylés

A gyermekgondozási segélyt, más néven gyest igényelheti a szülő, nagyszülő, 16. életévét betöltött kiskorú szülő a saját háztartásában nevelt gyermek: – 3. életévének betöltéséig – ikrek esetén a tankötelessé válás évének végéig – tartósan beteg, illetve súlyos fogyatékosságban élő gyermek 10. életévének végéig. A nagyszülő akkor jogosult a gyesre ha …

Érdekel a cikk folytatása? »

A GYESről, általában

Összege 2011-ben azonos az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegével (bruttó 28.500 Ft -, ikergyermekek esetén dupla összegű 57.000 Ft). Töredékhónap esetén egy naptári napra a havi összeg harmincad része jár. Az ellátás időtartama 10 % nyugdíjjárulék levonása mellett, szolgálati időnek számít. Nyugdíjas igénylő esetén nem vonnak nyugdíjjárulékot. A jogosultságot illetően: …

Érdekel a cikk folytatása? »

Gyesbetegség – felismerés és kezelés

Bizonyára mindannyian hallottunk már olyan anyukákról, akik a GYES ideje alatt megbetegedtek. A legtöbb anyuka azonban úgy gondolja, hogy ez csak egyszerű idegesség amiatt hogy a nap 24 órájából 23 és fél órára be van skatulyázva a lakásba a babával együtt, és az a fél óra is amit „offline” tölt, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Gyes

Ismét 3 éves a Gyed. :) Iker gyermekeknél továbbra is tankötelessé válás évének végéig a tartósan beteg vagy a súlyosan fogyatékos gyerekeknél 10 éves korig jár a segély. A 3 éves időtartam azokra vonatkozik , akik 2010. április 30. után születtek. A GYES összege A GYES havi összege azonos az …

Érdekel a cikk folytatása? »

2011-től változik a GYES

A gyermekgondozási segély szabályai több pontban is módosultak idén január elsejével. Még tavaly 2010 április 30-án két évre csökkentették a GYES időtartamát, de a mostani módosítás szerint újra három éves lett. Sőt, még visszamenőleg a tavalyi változtatás után születettekre is érvényes, így voltaképpen, visszatekintve nem változott semmi. A GYES összege …

Érdekel a cikk folytatása? »

A gyesről 2011-ben

A gyes időtartama 2 évről újra 3 év lesz 2011. január 1-től, mely visszamenőleg vonatkozik azokra a gyermekekre, akik 2010 április 30. után születtek. Ikergyermekek esetében változik a gyes összege, időtartama továbbra is a tankötelessé válás évének végéig szól. Súlyosan fogyatékos, vagy tartósan beteg gyermek esetében ez az időtartam a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Gyermekgondozási segély

Gyermekgondozási segélyre jogosult a szülő, a nevelőszülő, a gyám a saját háztartásban nevelt gyermek 3. életévének betöltéséig, ha a gyermek tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos ebben az esetben a gyermek 10. életévének betöltéséig, illetve iker gyermekek esetében a tankötelessé válásig. A GYES-ben részesülő személy a gyermek 1 éves koráig nem …

Érdekel a cikk folytatása? »