Augusztusban és szeptemberben Magyarországon minden ötödik ember a parlagfű allergiától szenved, a tüneteit próbálja csillapítani. A parlagfű Magyarországon mintegy ötmillió hektár területen fordul elő, ebből 700 ezer hektár erősen fertőzöttnek számít. Nagyon fontos lenne, hogy a lehető legtöbb parlagfűt kiírtsuk a földekről, hiszen, aki allergiás, annak nagyon nehéz átvészelni ezt …
Érdekel a cikk folytatása? »Ambrosia hatása
2011-ben is rémisztgeti az emberiséget és kínozza az a bizonyos artemisiifolia amely egy igen agresszív fészkes virágzatú gyomfaj. Egyéves, ágas, szárnyalt levelű növény, amely Észak-Amerikából származik, s az elmúlt évtizedek során igen nagy sebességgel terjed hazánkban is. Főleg gyomtársulásokban, parlagokon , utak szélén, a település környékén, illetve ezeken belül egyre …
Érdekel a cikk folytatása? »Harkány-fürdő
Mecsek-aljától délre, a Dráva menti síkságból kiemelkedő Villányi-hegység alján egész sor idegenforgalmi szempontból jelentős település található. Jó út vezet Pécsről Harkányba. Harkány község gyógyhellyé nyilvánított födőtelepe egyike az ország régóta ismert, patinás fürdőinek. A Villány-hegység lábánál északi szelektől védve, festői környezetben helyezkedik el. Környéke kirándulásokra igen alkalmas. Mintegy másfél évszázaddal …
Érdekel a cikk folytatása? »Volt, nincs
Sokakat kínoz az allergia, és sok tudós ember kutat, vizsgálódik és hangosan imádkozik, hogy minél hamarabb, minél hatásosabb gyógymódot leljen erre, az egyébként nem kellemes tünetegyüttesre. Ha valaki allergiás, azt egész évben teheti „büntetlenül” teheti, mert ok, az mindig van rá. A büntetlen kifejezés persze nem megfelelő, hiszen maga a …
Érdekel a cikk folytatása? »Parlagfű kezelése
A lakosság lassan felét érintő szénanátha az egyik legismertebb az allergiás betegségek közül, évről évre egyre többen lesznek allergiásak, legtöbben pedig a parlagfű miatt szenvednek. Ez a fajta allergia azonban ritka 6 éves kor alatt. A parlagfű pollenszórása általában július közepe táján indul, és egészen szeptember végéig tart, de a …
Érdekel a cikk folytatása? »Reuma ellen egyészszéges tápláklozás és a mozgás
A reuma kifejezéssel a mozgásszerveknek fájdalommal és mozgáskorlátozással járó betegségeit szokták nevezni. Valamennyi reumás betegségnél kialakul a kötőszövetek kórós elváltozása, nemcsak a mozgásszervekben, hanem a test egyéb részeiben is. A reuma nem egyetlen betegség elnevezése, hanem gyűjtőfogalom.. A reumás betegséget két nagy csoportba sorolhatjuk. Első az ízületi-gyulladásos megbetegedések másik nagy …
Érdekel a cikk folytatása? »Az ősi gyógymód
Az akupunktúra több ezer éves kínai tudomány amely sokféle betegség gyógyitására vagy kedvező hatású befolyásolására alkalmas.A bőrfelület különböző pontjain történő tűszúrással vagy egyéb ingerkeltéssel fájdalomcsillapitó hatást lehet elérni amit az akupunktúra meglepően kiváló eredménnyel használ.Európában a 16.századtól terjedt el mint gyógymód ismertté a múlt század közepétől vált.Kutatások, kisérletek alapján különböző …
Érdekel a cikk folytatása? »Alternatív gyógymód az Akupunktúra!
Az akupunktúra egy kínai gyógymód, mely a legtöbb kínai módszer alapja. Már időszámításunk előtt egy évezreddel is alkalmazták. Eleinte tűalakra formált kővel, később bambusszal, agyaggal végezték a gyógyítást. Magyarországon 1989 óta engedélyezett az akupunktúra, a kínai orvoslás egyik ága, amelyhez még mindig rengeteg hiedelem tapad. Leginkább az, ami az egyéb …
Érdekel a cikk folytatása? »Érdekességek a fülakupunktúráról
A következő cikkben néhány érdekességgel ismerkedhetünk meg egy rendkívüli eredményekkel kecsegtető természetgyógyászati ágazattal: fülakupunktúrával kapcsolatban. Kezdjük a legelején: mi is az akupunktúra tulajdonképpen? Az „acus” latin szó jelentése tű, a „punctura” pedig szúrás, tehát tűszúrásról beszélünk, amitől talán első hallásra néhányan elborzadhatnak, azonban ez a kezelés, bár igazi fém tűkkel …
Érdekel a cikk folytatása? »Az ősi gyógymód
Az akupunktúra az elsődleges ellátás legnagyobb részét teszi ki Ázsiában. Egy ősi kínai gyógymód ez, a kínaiak gyógyításának egyik ága.Nem tudjuk, hogy pontosan mikor kezdték el alkalmazni ezt a gyógymódot, de az tény, hogy időszámításunk előtti 10.000-4.000 év körüli időkben hegyes köveket, csontot, és bambusztűket használtak. Mai napjainkban rozsdamentes acélötvözetből …
Érdekel a cikk folytatása? »