A szuicid hajlam örökletes. Ez tény, viszont sajnos a mai destruktív társadalom is sokban hozzátesz ahhoz, hogy egyre többen választanak önpusztító életet. A depresszió, az irreális önkép kialakítása, valamint az állandó önmarcangolás mind-mind korunk betegségének minősíthető. A fiatalok, és elsősorban a tinédzserek eltávolodnak a szüleiktől, asszocializálódnak, és naphosszat a gép …
Érdekel a cikk folytatása? »Az egyiptomi temetési szertartás
Egyiptom történelmét szervesen átjárja a halál misztériuma. Az ókori egyiptomiak hite szerint az ember különböző elemekből tevődik össze. A halállal ezek az elemek szétszóródnak és újra össze kell rendezni őket, hogy a létezés a túlvilágon is folytatódhasson. Az egyik rész a test, a másik a szellem, az ún. ka. Az …
Érdekel a cikk folytatása? »Szellemekkel suttogó
Ez a sorozat a szellemek világába repíti a nézőt. Mindenkit foglalkoztat mi van a halál után? Van-e tovább? Találkozunk-e újra meghalt szeretteinkkel? Melinda Gordon fiatal nő már születése kor hordozta magában ezt a csodálatos képességet, hogy látja és hallja a szellemeket. Anyai ágon örökölte ezt a csodás áldást, amelyet édes …
Érdekel a cikk folytatása? »Elment szemünk fénye…
Gyász és búcsú egy kisbabától A terhesség és a szülés az élet alapvető élményei. Vannak családok, ahol a szülés magában foglalja a halál megtapasztalását is. Egy kis¬baba elveszítése felfoghatatlanul mély fájdalommal jár. Az édesanya minden porcikájával a szoros anya-gyermek kapcsolatra készült, és most itt áll a gyermeke nélkül. Lehet, hogy …
Érdekel a cikk folytatása? »A gondolkodást befolyásoló drogok
A drogok egyik típusa hallucinogének csoportja, melyek lehetnek természetes vagy mesterséges szerek is. Általában a tudatot, gondolkodást és az érzékelést vagyis a látást, hallást befolyásolja. ezeket a gomba származékokat már régen is előszeretettel használták a sámánok, manapság már mesterséges származékait alkalmazzák a drog fogyasztók. A hallucinogének közé tartoznak az LSD …
Érdekel a cikk folytatása? »Bevezetés az étel allergia világába
Az étel vagy más néven élelmiszer-allergia vagy élelmiszer-intolerancia, majdnem mindenkit érint egy bizonyos szintig. Amikor az ember eszik valamit és ez kellemetlen reakció vált ki, akkor gyakran azt gondolják, hogy allergiásak a megevett ételre. Igazából viszont, a klinikailag bizonyított ételallergiában szenvedők, a teljes lakosságra kivetítve, csak 3%-a a felnőtteknek és …
Érdekel a cikk folytatása? »A dohányzás hatásai
Ma Magyarországon a lakosság csaknem fele dohányos. A dohányzás népszerű szokás minden korosztály körében. A fiatalabbak azért gyújtanak rá, mert nagyok akarnak lenni, az idősebbek pedig habitusból, vagy függőségből. Habituális dohányzónak nevezik azt, aki a megszokás miatt gyújt rá. A dohányos emberek ezen csoportja nem szenved fizikai elvonási tünetektől, mindössze …
Érdekel a cikk folytatása? »Harry Potter és a Főnix rendje
A Sötét Nagyúr újra testet öltött, csak Harry-nek és Dumbledore-nak senki nem hisz. Veszélyben a varázs és mugli világ is, de a Mágiaügyi Minisztérium inkább a tagadásba menekül. A helyzet súlyosságát bizonyítja, hogy a nyár folyamán Harry-t és unokatestvérét megtámadta egy dementor a nyílt utcán. Természetesen Harry varázslattal megvédte magukat, …
Érdekel a cikk folytatása? »Stephen King: Rémület a sivatagban
Stephen King 1996-ban íródott regénye. 2006-ban készült el a filmváltozata hasonló címmel. „Desperation (Reménytelenség)” – nem túl kellemes név egy városnak. Arról nem is beszélve, hogy az óriásnak is beillő seriff, mindenkit megállít az úton. És persze mindenkinél talál valami rendellenes dolgot, kit ezzel,kit azzal az indokkal magával visz az …
Érdekel a cikk folytatása? »Stephen King: Cujo
Stephen King 1981-ben írta a Cujo című regényét melyből ugyanezzel a címmel később film is készült. Az író alig emlékszik a regény megírására és annak körülményeire, hiszen abban az időben súlyos alkoholproblémákkal és drogfüggőséggel küzdött. A Camber család békés bernáthegyije épen egy nyulat üldözött mikor is megharapta egy denevér. Cujo …
Érdekel a cikk folytatása? »